0
Nedelja 02.12.2012.
22:07

Arnautović postigao het-trik u pobedi Verdera

Fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su danas u gostima Hofenhajm sa 1:4, dok su Volfsburg i Hamburg odigrali nerešeno 1:1 u utakmicama 15. kola nemačke Bundeslige.

Tri gola Marka Arnautovića u dresu Verdera

Verder je do ubedljive pobede došao golovima Sebastijana Predla u 21. minutu i het-trikom Austrijanca srpskog porekla Marka Arnautovića u 29, 73. i 79. minutu.

Jedini gol za domaćina postigao je Bosanac Sejad Salihović u 50. minutu.

Posle nekoliko meseci čekanja na povratak u prvi tim "zelenih", Aleksandar Ignjovski se u poslednja dva-tri vikenda ustalio u najboljih 11 i poprilično je doprineo velikoj pobedi Verdera, sa nekoliko izuzetno lepih akcija za gol.

U utakmici između Volfsbura i Hamburga, do vođstva su prvi došli gosti golom u 26. minutu, a strelac je bio Maksimilijan Bajster. Konačan rezultat postavio je Simon Kjaer u 68. minutu.

Verder je nakon kompletnog 15. kola Bundeslige na osmom mestu sa 21 bodom, dok je Hamburg deveti sa isto toliko bodova, a Volfsburg je 15. sa 16 bodova.