Nedelja 10.01.2010.
18:06

Pregled 19. kola italijanske Serije A

Mihajlović poražen i isključen, Napoli u vrhu

Katanija Siniše Mihajlovića nije uspela da napravi treći vezani trijumf, pošto je poražena na gostovanju u Đenovi protiv istoimenog tima sa 2:0, Napoli pobedom izbio na deobu trećeg mesta, Milan "protutnjao Torinom i deklasirao Juventus sa 0:3.

Ekipa Katanije se odlično držala u Đenovi sve do 28. minuta kada je ostala sa igračem manje, jer je neiskusni Đuzepe Belući dobio crveni karton. Domaćin je nekoliko minuta kasnije poveo preko Davida Suaza koji je stigao iz Intera, a konačan rezultat postigao je Đuzepe Skuli u 70. minutu.

Treba istaći i da je srpski stručnjak na klupi Katanije u 86. minutu zaradio isključenje, jer je prigovarao sudijama.

Miha vikao na sudije, pa dobio crveni
"Istina je da sam se naljutio zbog jednog prekršaja koji nam nije bio dosuđen, ali nikome nisam rekao ništa uvredljivo. Nije mi jasno zašto sam isključen. Mislim da sam imao pravo na ljutnju, budući da arbitar nije dosudio očigledni prekršaj na Plasmatiju. Trenerima je dopušteno da protestuju na klupi, ako su nezadovoljni nekom odlukom. Nikome nisam rekao ništa loše, smatram da sam bespotrebno isključen", rekao je Mihajlović i dodao:

"Ne želim da tražim izvinjenja, ali dok smo igrali 11 protiv 11, nismo bili u podređenom položaju. Naravno da je bilo teže s igračem manje. U sredu opet igramo protiv Đenove, ali ovog puta u Kupu. Pokušaćemo da im se revanširamo za ovaj poraz".

Inače u ovom kolu italijanskog šampionata dominirali su domaćini, koji su do večernjeg meča pobedili u svim utakmicama osim duela Udinezea i Lacija koji je završen 1:1, odnosno Bolonje i Kaljarija, gde su golom Matrija slavili gosti sa Sardinije.

Najveći proboj na tabeli napravila je ekipa Napolija, koja je golom Argentinca Hermana Denisa savladala Sampdoriju sa 1:0. Sicilijanci su sada na četvrtom mestu, sa istim brojem bodova koliko ima i Juventus, koji je večeras u Torinu deklasiran u derbiju protiv Milana 0:3. Dva gola za "rosonere" koji i dalje imaju osam bodova manje od vodećeg Intera, postigao je Brazilac Ronaldinjo, dok je Nesta načeo "staru damu" u 29. minutu.

Od ostalih mečeva izdvajamo novu pobedu Fiorentine koja je golovima Mutua i Kastilja uspešno preokrenula protiv Barija 2:1, odnosno trijumfe Livorna protiv Parme 2:1, i Palerma protiv Atalante 1:0.

U mečevima koji su odigrani u subotu, lider šampionata Inter je u poslednjim minutama uspeo da savlada "fenjeraša" Sijenu sa 4;3, dok je Roma minimalnim rezultatom pobedila Kjevo.