Sreda 07.12.2011.
23:00
A

LŠ: Ispala oba Mančestera, Lion odvalio Dinamo

Ekipa Bazela priredila senzaciju pobedom nad Mančester Junajtedom 2:1, čime je eliminisala engleski klub. I Siti je ispao uprkos pobedi nad Bajernom 2:0, pošto je istim rezultatom Napoli trijumfovao u Viljarealu. Lion je obezbedio prolaz demoliranjem Dinama u Zagrebu 1:7, a među 16 ušao i CSKA pobedom nad Interom 1:2.

Marko Štereler - ustrelio "đavole"

Fudbaleri švajcarskog Bazela načinili su neviđenu senzaciju eliminisavši iz Lige šampiona aktuelnog viceprvaka Evrope, ekipu Mančester junajted rezulatom 2:1!

Fenomenalni Bazel srčanom i herojskom igrom do pobede nad "crvenim đavolima" stigli su golovima Štrelera u 9. i Fraja u 85. minutu, dok je Džons samo ublažio poraz u finišu. Bazel će uz Benfiku koja je pobedila Ocelul 1:0 golom Oskara Kardoza, igrati u osminu finala, dok će Mančester junajted u Ligu Evrope, prvi put od sezone 1995/96. kada su igrali u tadašnjem Kupu UEFA.

Mančester neće gledati Ligu šampiona na proleće, pošto je ispao i Siti. I pored pobede nad Bajernom 2:0, golovima Davida Silve i Jaja Turea, to nije bilo dovoljno jer je identičnim rezultatom slavio Napoli na gostovanju protiv Viljareala 0:2. Golove za italijanski tim postigli su Inler i Hamšik sredinom drugog poluvremena.

Vidić ozbiljnije povređen u Bazelu

Kapiten fudbalera Mančester junajteda Nemanja Vidić napustio je teren u Bazelu nakon duela sa Markom Štrelerom dva minuta pre kraja prvog poluvremena, a izgleda je povreda teže prirode. On je sa bolnom grimasom na licu iznet sa terena i kako se u prvi mah čini, srpskom defanzivcu je stradalo koleno.

Četriri gola Gomisa u mreži zagrebačkih "modrih"

Francuski Lion je prošao među 16 najboljih, nakon što je ponizio Dinamo u Zagrebu sa 1:7, najviše zahvaljujući četvorostrukom strelcu Gomisu! Preostala tri gola postigli su Lisandro Lopez, Džimi Brijan, Maksim Gonalons, a domaći su igrali sa igračem manje od 28. minuta, jer dva žuta zaradio Jerko Leko.

Zagrepčani su doživeli najteži poraz u istoriji, i ekipa su sa najgorim učinkom u Ligi šampiona od osnivanja, svih šest poraza uz gol-razliku 3:22!

Lionu je uslugu učinio Real koji je savladao Ajaks u Amsterdamu sa 0:3 i sa svih 18 bodova okončao grupnu fazu. Dva gola postigao je Kaljehon, dok je jedan dao Gonzalo Iguain, a zanimljivo je da su domaćima poništena dva regularna gola od kojih je jedan postigao i Miralem Sulejmani.

Dalje ide i moskovski CSKA nakon trijumfa nad Interom u Milanu 1:2, dok su Lil i Trabzon igrali bez golova, što je obe ekipe ostavilo bez daljnjeg plasmana.