0
Utorak 22.11.2011.
23:00

Kavani srušio "građane", Real odvalio Dinamo

Na mečevima 5. kola Lige šampiona - Napoli je pobedio Mančester Siti 2:1, Junajted je odigrao nerešeno sa Benfikom 2:2, Bajern je bio ubedljiv protiv Viljareala 3:1, Lil je iznenadio CSKA 0:2, dok je Real u Madridu deklasirao zagrebački Dinamo sa 6:2.

Sjajni Edison Kavani sa dva gola 'potopio' Mančester Siti u Napulju

Fudbaleri Napolija pobedili su ekipu Mančester sitija na svom "San Paolu" rezultatom 2:1 u utakmici petog kola grupe B Lige šampiona, a oba gola za domaćine postigao je Edison Kavani, dok je za goste strelac bio Mario Baloteli.

Napoli je tako prestigao Engleze na drugom mestu grupe A, i u sledećem kolu gostuju Viljarealu, dok "građani" dočekuju minhenski Bajern koji je večeras nadigrao "žutu podmornicu" rezultatom 3:1.

Dva pogotka za Bavarce postigao je Frenk Riberi, dok je jedan gol dao Mario Gomez. Gosti su uspeli samo da umanje poraz do kraja meča golom Guzmana.

Mančester junajted je na svom "Old Trafordu" odigrao 2:2 protiv Benfike u grupi C.

Susret u Mančesteru obeležili su brojni preokreti. Džons je već u trećem minutu postigao autogol, ali su "crveni đavoli" preko Berbatova i Flečera došli do prednosti. Radost je trajala samo dva minuta, pošto je Aimar izjednačio rezultat.

Remijem je zadovoljnija Benfika koja u poslednjem kolu dočekuje Ocelul, dok će Mančester i Bazel koji je večeras trijumfovao u Rumuniji sa 2:3 u poslednjem kolu u međusobnom duelu odlučivati o prolazu dalje.

U grupi D Ajaks je odigrao 0:0 u Lionu, dok je Real deklasirao zagrebački Dinamo na "Santjago Bernabeu" rezultatom 6:2.

U Madridu, šampion Hrvatske je uprkos primljenih šest golova, makar uspeo da postigne svoj prvenac u elitnom takmičenju, jer su u poslednjih deset minuta mreže tresli Bećiraj i Tomaček. Pre toga "kraljevi" su bili dominantni, a strelci su bili Benzema i Kalehon po dva gola, odnosno Iguain i Ozil po jedan pogodak.

U grupi B Lil je iznenadio na gostovanju CSKA u Moskvi trijumfom od 0:2, dok je Inter osvojio jedan bod na gostovanju turskom Trabzonu 1:1, što mu je dovoljno za prolaz u osminu finala.