1
Utorak 27.09.2011.
23:06

Gomez srušio Siti, Junajted izvukao bod sa Bazelom

U 2. kolu Lige šampiona Bajern je pobedio Mančester Siti 2:0, dok je Junajted izvukao nerešeno sa Bazelom 3:3, Napoli siguran protiv Viljareala 2:0, isti rezultatom Lion pobedio Dinamo, Real siguran sa Ajaksom 3:0, Inter trijumfovao u Moskvi 2:3, a Benfika slavila protiv Ocelula u Rumuniji 0:1.

Dvostruki strelac Mario Gomez

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su Mančester siti rezultatom 2:0 u derbiju 2. kola Lige šampiona u okviru A grupe.

Bavarci su golovima izuzetnog golgetera Marija Gomeza u 38. i 45. minutu rešili čitav posao, a da su u nastavku Tomas Miler, Bastijan Švajnštajger i Frank Riberi bili precizniji, Bajern je mogao da demolira "građane". Bavarci su nastavili surovu seriju pobeda bez primljenog gola, deseti trijumf u nizu uz gol razliku 28:0!

U drugom susretu A grupe Napoli je identičnim rezultatom pobedio Viljareal, golovima u prvih 17 minuta. Strelci Hamšik i Kavani sa penala.

U okviru B grupe Trabzon i Lil su podelili bodove, 1:1, pa je tako turski tim nakon trijumfa nad Interom u 1. kolu, zadržao lidersku poziciju ispred italijanske ekipe, koja je ranije danas pobedila CSKA u Moskvi 3:2.

Milanezi su do prednosti stigli golom Lusija već u 6. minutu, da bi Pacini u 23. duplirao prednost Intera. Alan Džagoev je u zaustavnom vremenu prvog poluvremena uspeo da smanji prednost "neroazura", da bi Vagner Lav u 77. minutu doneo izjednačenje "armejcima". Ipak, samo minut kasnije letošnje pojačanje Mauro Zarate donosi velika tri boda milanskoj ekipi.

Novi trener Intera Klaudio Ranijeri tako je zabeležio i drugi uzastopni trijumf na klupi tima, koji je nasledio posle otkaza Đanpjeru Gasperiniju.

Ešli Jang u poslednjem minutu spasao bod Junajtedu protiv Bazela

Bazel je bio nadomak senzacije na "Old Trafordu", ali je Ešli Jang golom u poslednjem minutu spasao domaćima bod - 3:3. Junajted je imao sigurnih 2:0 na poluvremenu, golovima Dani Velbeka u 16. i 18. minutu.

Međutim, u nastavku utakmice braća Fraj su u intervalu od 58. do 75. minuta potpuno preokrenuli rezultat na 2:3! Kada se činilo da će švajcarska ekipa odneti sva tri boda sa gostovanja engleskom prvaku, Ešli Jang je sačuvao Junajted.

Benfika je trijumfom nad Ocelulom 1:0 stekla realne izglede da se bori za drugu fazu, dok je rumunska ekipa dokazala da je slučajni prolaznik elitnog ranga.

D grupa donela je rutinske pobede domaćih ekipa. Lion je već na poluvremenu rešio posao protiv Dinama iz Zagreba 2:0, golovima Gomisa i Konea, dok je madridski Real lako izašao na kraj sa Ajaksom - 3:0, strelci Kristijano Ronaldo, Kaka i Karim Benzema.

Mestralni Portugalac došao je do brojke od 74 gola na 69 utakmica u svim takmičenjima od kada je stigao u klub!