Bivši grčki premijer Antonis Samaras u petak je, na predstavljanju knjige Janisa Haralambidisa „Građanski rat. Parakratos i hunta“, oštro napao izvestiteljku za prijem Kosova u Savet Evrope Doru Bakojani, ističući da ona ne predstavlja Grčku.
– Ove godine obeležava se 50 godina od turske invazije Kipra. Pet decenija okupacije Republike Kipar, 50 godina moderne grčke tragedije bez kraja. I pitam se: zašto grčka vlada nije preduzela, kako treba, međunarodne inicijative za obeležavanje ove traumatične godišnjice? Cela godina treba da bude posvećena promovisanju kiparske tragedije. To je internacionalizacija – poručio je Samaras, dodajući da je nečuveno ono što se nedavno dogodilo sa izveštajem o Kosovu.
Naglasio je da taj izveštaj Dore Bakojani ne predstavlja Grčku i helenizam.
Samaras je istakao da bi Grčka pre trebalo da se bavi obeležavanjem 50. godišnjice turske invazije na Kipar umesto uvlačenjem helenizma u opasne puteve, kao sa rezolucijom o Kosovu.
Inače Bakojani je, predstavljajući svoj izveštaj, naglasila da se njime ne stvara presedan za Kipar.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































