Predsednik Belorusije Aleksandra Lukašenko smatra da je bog Belorus.
U intervjuu jutjub-kanalu „Solovjov lajv“ Lukašenko je izneo neobično gledište o bogu. Na pitanje novinara Vladimira Solovjova, da li je Bog danas Belorus, on je odgovorio:
– Da, i ne samo danas. Bio je još devedesetih godina kada me je bacio na ovaj tiganj (da se krčkam). Ponekad mi još pomogn“.
Ranije je predsednik Belorusije izjavio da Belorusi treba da zahvale bogu za obilne snežne padavine i podsetio na prošlogodišnju sušu koja je nanela veliku štetu.
Po njegovim rečima, što više snega pane, brže će se uspostaviti ekološka ravnoteža, vezana sa gubitkom vlage.
– Bilo bi dobro da još tri-četiri ovakva ciklona prođu preko naše države. Treba se kretati, čistiti puteve, prilaze i dvorišta – rekao je tada Lukašenko.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.















































