Rusija je prvi put na međunarodnoj izložbi naoružanja u Abu Dabiju predstavila modernizovani protivvazdušni raketni sistem „Pancir-S1M2“, saopštili su iz kompanije-proizvođača „Rosteh“.
„U pitanju je izvozna verzija ‘Pancira’ koja se dobro pokazala u Siriji“, saopštili su u korporaciji.
Modernizovani „Pancir-SM“ je dobio novi radar, sa većim dometom otkrivanja aerodinamičnih ciljeva – do 75 kilometara. Domet pogađanja cilja je uvećan za 40 kilometara. Ovi kompleksi se koriste za čuvanje ruske baze Hmejmim i više puta su odbijali napade dronova koji su zbog malih dimenzija i niskog leta teški za otkrivanje.
Kako se navodi, jedan broj inostranih kupaca je već pokazao interesovanje za sistem.
Kako je saopštio generalni direktor „Rosteha2 Sergej Čemezov, države Bliskog istoka i Severne Afrike su važna tržišta na koja Rusija izvozi oklopnu tehniku, sredstva PVO i druge vrste naoružanja. On je dodao i da kompanija vidi perspektivu u organizaciji zajedničke proizvodnje različitih modela, kako vojne tako i civilne namene.
Podsetimo, danas je otvorena međunarodna izložba naoružanja IDEKS-2021 u Abu Dabiju.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































