Kijev je prethodno sastavio "crnu listu" od 65 ruskih kompanija i 172 pojedinaca kojima je nameravao da uvede sankcije. Novi zakon omogućava vladi, parlamentu ili ukrajinskom Savetu nacionalne bezbednosti i odbrane pod kontrolom predsednika Petra Porošenka, da pokrenu te kaznene mere.
"Zakon o sankcijama je usvojen, naša zemlja braniće se od agresora, terorista i njihovih sponzora", napisao je na tviteru premijer Arsenij Jacenjuk.
Usvajanje zakona ne znači automatsko uvođenje sankcija, ali postavlja zakonske osnove za to.
Sankcije se odnose na zamrzavanje sredstava i ograničavanja aktivnosti u Ukrajini, kao i prolazak robe preko njene terotorije, što bi moglo da se primeni i na tranzit ruskog gasa ka Evropi.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































