Kineski predsednik Si Đinping i ruski predsednik Vladimir Putin uputili su čestitke severnokorejskom lideru Kim Džong Unu povodom godišnjice osnivanja Severne Koreje, objavila je jutros severnokorejska agencija KCNA.
„Siguran sam da će sveobuhvatno strateško partnerstvo između Rusije i Severne Koreje biti ojačano, zahvaljujući našim zajedničkim naporima“, naveo je Putin u čestitki, prenosi Rojters.
Si je u svojoj poruci pozvao na dublju stratešku komunikaciju i saradnju sa Severnom Korejom.
Prošle godine, Kim je obeležio dan osnivanja Severne Koreje 9. septembra paradom paravojnih grupa i diplomatskim razmenama u kojima je obećao da će produbiti veze sa Kinom i Rusijom, podseća Rojters.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































