Ruske snage su nastavile da napreduju u regionu Donjecka i u protekla 24 sata zauzele su još jedno naselje, saopštili su analitičari grupe Deep State Maping Project.
U saopštenju se kaže da su ruske trupe zauzele Levadne, a napredovale su i kod Šahtarskog, Novoukrainke, Bogojavlenke, Novodarovke, Stelmahovke, Gornjaka i Aleksandropolja, prenosi agencija UNIAN.
„Danas je ruska jedinica sa najmanje devet komada teškog naoružanja i vojne opreme napala Šahterskoe, pokušavajući da u potpunosti zauzme ukrajinsko uporište u selu i da izvrše juriš na zapadnu periferiju Bogojavlenke i Novoukrajine“, navodi se u saopštenju Deep State Maping Project.
Ukazuje se da Rusija nastavlja da gomila severnokorejske trupe u regionu Kurska i, prema procenama ukrajinskih vlasti, do ponedeljka će biti raspoređeno oko pet hiljada elitnih severnokorejskih vojnika.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































