Tužilaštvo u Parizu otvorilo je istragu o „organizovanoj prevari“ i „aktivnoj i pasivnoj korupciji u sportu“ na osnovu sumnje o nameštanju meča na Rolan Garosu.
Istraga je počela 1. oktobra, a sumnje se odnose na meč ženskog dubla 30. septembra između Rumunke Andree Mitu i Patrisije Marije Tig protiv Ruskinje Jane Sizikove i Amerikanke Medison Brengl.
Taj meč je odigran u prvom kolu Rolan Garosa. Sumnja se odnosi na peti gem drugog seta koji su osvojile Rumunke posle dve dvostruke servis greške Ruskinje Sizikove (25), 89. igračice sveta na dubl WTA listi.
Francuski list je preneo da su velike sume date za pobedu rumunskog tima u pariskim i kladionicama u drugim zemljama.
Istraga je poverena Centralnog službi zaduženoj da prati trke i utakmice.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































