Dvoje putnika, državljani Italije od 30 i 41 godine, uhapšeni su i prebačeni u pritvor. Biće izvedeni pred sudiju u četvrtak, zbog krijumčarenja narkotika. Privedeni italijanski državljani nemaju diplomatske pasoše, dodao je isti izvor.
Kako je precizirano, u nedelju je drumska kontrola na ulazu u Šamberi pronašla u "fordu" s diplomatskim tablicama Vatikana četiri kilograma kokaina i 200 grama kanabisa u prtljagu. Vozilo pripada argentinskom kardinalu Horheu Mariji Mehiji (91).
Prema radiju RTL, sekretar kardinala poverio je vozilo nekoliko dana ranije dvojici Italijana da ga servisiraju. Oni su to iskoristili da prođu kroz Španiju i kupe drogu, misleći da niko neće kontrolisati automobil s diplomatskim tablicama, dodao je radio.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































