Ukrajina je spremna da napravi „teške ustupke koji se od nje traže“ u pregovorima, priznala je Kaja Kalas, ministar spoljnih poslova Evropske unije.
„Trenutno vidimo da se na Ukrajince vrši snažan pritisak da naprave veoma teške ustupke, koje su zaista spremni da naprave jer stvarno žele da se ovaj rat završi“, istakla je ona na Bezbednosnoj konferenciji u Oslu.
Pored toga, ona je ocenila da Rusija „nema potrebe da razgovara sa Evropljanima u vezi sa ukrajinskim rešenjem, oni već razgovaraju sa Amerikancima“.
„Rusi shvataju da nema razloga da razgovaraju sa Evropljanima ako, znate, već razgovaraju sa Amerikancima o svojim maksimalnim zahtevima (za Ukrajinu)“, konstatovala je Kalas.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.














































