Osvrćući se na nedavni neformalni susret sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem u Opatiji, Josipović je rekao da je zajednička poruka bila da su spremni da razgovaraju o svim pitanjima, ma kako teška ona bila i da je više stvari koje povezuju dve države od onih koje ih dele.
Govoreći o odnosima među državama u regionu i rešavanju otvorenih pitanja koja postoje među njima, Josipović je rekao da te probleme treba rešiti sadašnja generacija političara.
On je istakao da će otvorena pitanja između Hrvatske i Slovenije u vezi duga Ljubljanske banke hrvatskim štedišama i nuklearke "Krško" biti lakše rešena nakon što su se hrvatska i slovenačka vlada dogovorile o arbitražnom sporazumu za granicu.
Josipović je rekao za ljubljanski list "Dnevnik" da je počeo prevladavati teškoće u komuniciranju sa hrvatskom Vladom i premijerom Jadrankom Kosor koje je imao na početku mandata.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































