"Treba razjasniti. Za sada je rano bilo šta reći", rekao je Peskov, prenosi RIA Novosti.
Ministarstvo energetike još nije dobilo zvaničnu informaciju o obustavljanju izgradnje Južnog toka, rekao je predstavnik tog resora povodom informacije da su bugarski zvaničnici obustavili realizaciju projekta Južni tok, na zahtev EU.
"Za sada nismo ništa dobili od bugarske strane", rekao je on.
Jedan je zahtev Evropske komisije je usaglašavanje bilateralnih državnih sporazuma za izgradnju Južnog toka sa propisima Trećeg energetskog paketa.
Međunarodni gasovod Južni tok, projekat koji je pokrenula ruska državna kompanija Gasprom da bi se u isporukama gasa za Evropu zaobišla Ukrajina, vredan je više od 16 milijardi evra, a planirano je da prve isporuke gasa budu krajem 2015. godine.
Plan je da se ruski gas cevima ispod Crnog mora i kopnom preko Bugarske, Srbije, Mađarske i Slovenije dovede do potrošača u jugoistočnoj i zapadnoj Evropi.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































