Nove procene pokazuju da Austriji uskoro preti nova kriza, pošto bi penzioni sistem narednih godina mogao postati skuplji.
Talas poskupljenja ne predstavlja opterećenje samo po stanovništvo, već i po budžet.
Paket pomoći države kojim se želi da se rasterete građani predstavlja veliko opterećenje po finansije zemlje, a godinama je poznato da bi i austrijski penzioni sistem mogao uskoro da bude pred kolapsom.
Dnevnik „Kronen cajtung“ navodi da država iz budžeta 2030. mora da izdvoji 19,7 milijardi evra za penzije, a 2035. čak 29 milijardi evra. Trenutna kriza dodatno otežava ovaj problem.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































