0
Subota 12.08.2017.
21:54

Grci skinuli mlade “delfine” sa svetskog trona

Juniorska vaterepolo reprezentacija Srbije neće odbraniti titulu prvaka sveta osvojenu pre dve godine u Kazahstanu pošto je u polufinalnom meču Svetskog prvenstva u Beogradu poražena od Grčke sa 9:8 (3:3, 4:3, 2:1, 0:1).

wc2017.srbwp.rs
Srbija ostala bez krune, za utehu protiv Mađara za bronzu

Od samog početka meča tim Vladimira Vujasinovića igrao je sa dosta grča u napadu što su Grci koristili i konstatno su imali prednost od po jednog gola sve do poluvremena (7:6).

Na početku treće četvrtine Heleni su prvi drugi puti višak od dva pogotka (8:6), a sa istom razlikom otišlo se i na poslednju pauzu (9:7).

Pojačao je naš tim igru u odbrani, ali napad nikako nije funkcionisao pa su “delfini” tek na minut pre kraja smanjili na 9:8, a nije bilo dovoljno vremena da se izbori makar produžeci.

Najbolji u selekciji Srbije bio je Radojević sa četiri pogotka, a po jednom su se u strelce upisali Lukić, Vučinić, Drašović i Velkić. Na drugoj strani Skumpakis je postigao tri, a Masmanidis dva gola.

Srbija će u nedelju od 18.40 igrati za treće mesto protiv selekcije Mađarske koja je ranije tokom dana poražena od Hrvatske sa 6:4.