Subota 14.06.2014.
16:20
Beta A

Šok u Češkoj: Srbija ne ide na SP 2015!

Muška rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo u Kataru 2015. godine, pošto je danas u Brnu, u revanš utakmici baraža, izgubila od Češke rezultatom 21:33 (8:18).

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Vladan Matić

Rukometaši Srbije tako nisu uspeli da sačuvaju prednost iz prve utakmice, koju su prošle subote u Nišu dobili sa 23:15.

Ekipa Vladana Matića je loše počela utakmicu, domaći su poveli sa 5:2, a u tim trenucima češku mrežu uspevali su da pogode samo Ilić i Nikčević. Posle loše igre Srbije u odbrani Česi su iz minuta u minut uglavnom preko kontranapada uvećavali prednost, a u 24. minutu uspeli su da nadoknade zaostatak iz prve utakmice. Domaći su 10 razlike stekli golom Miroslava Jurke za 18:8 i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Ništa se značajnije nije promenilo u nastavku, srpski rukometaši su i dalje grešili u napadu, loše su gradili loptu i igrali nesigurno u odbrani, a Česi su vodili i sa 12 golova razlike (21:9, 27:15) i dvocifrenu prednost su čuvali do kraja utakmice.

Svetsko prvenstvo biće održano u Kataru od 15. januara do 1. februara 2015. godine.