Utorak 15.01.2013.
19:43
Vestionline, sportske.net A

SP: Srbija "preslišala" i Saudijsku Arabiju

Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je i treću pobedu na Svetskom prvenstvu u Španiji, a u trećem kolu ubedljivo je savladana selekcija Saudijske Arabije rezultatom 30:20 (12:10).

Kapiten Ilić dobijeni sat za igrača utakmice poklonio Šešumu

Reprezentativci Srbije nisu na najbolji način ušli u meč trećeg kola Grupe C, ali su u finišu prvog i tokom drugog poluvremena zaigrali kako umeju, pa ubedljiva pobeda nije dovedena u pitanje - na kraju 30:20.

Utisak je da su naši reprezentativci potcenili rivala tokom prvog poluvremena, nikako nisu uspevali da steknu osetniju prednost, što je već počelo i da iritira selektora Vukovića. Ipak, u završnici prvog poluvremena konačno su ''dodali gas'', vezali dva gola i prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 12:10.

U drugih 30 minuta bilo je mnogo bolje, u napadu znatno efikasnije, a na golu je sve sigurniji bio golman Gajić i razlika u korist ''orlova'' postala je sve ubedljivija.

Konačnih 30:20 sasvim je dovoljno za samopouzdanje u ekipi pred mnogo teže mečeve u finišu takmičenja u prvoj fazi Svetskog prvenstva.

Momir Ilić i Ivan Nikčević bili su najefikasniji sa po osam golova, a golman Gajić je na kraju sakupio ukupno 19 odbrana.

U derbiju naše Grupe C Slovenija je pobedila Poljsku sa 26:24 i uz Srbiju, ostala jedini tim sa maksimalnim učinkom na tabeli. Srbija će naredni meč igrati 17. januara u 20.15 časova sa Poljskom.

Crna Gora je u duelu A grupe u Granoljersu doživela novi šokantan poraz, a ovaj put slavio je Tunis sa 27:25 i "zakucao" protivnika za poslednje mesto na tabeli.
Nemačka je teže nego što se očekivalo savladala Tunis sa 31:27, dok je Francuska bila bolja od Brazila 27:22.

Selekcija Makedonije je u B grupi u Sevilji u meču sa Islandom doživela prvi poraz na turniru sa 19:23, Hrvatska bila sigurna protiv Mađarske 30:21, a Španija je "nagrdila" Australiju rezultatom 51:11.