0
Nedelja 05.06.2011.
21:18 >> 23:34h

Rukometašice ubedljivo poražene od Hrvatske

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Varaždinu od selekcije Hrvatske rezultatom 36:25 (16:14) u prvom meču baraža za plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu.

Srpske rukometašice deklasirane u Varaždinu

Domaće rukometašice su bolje ušle u meč i već u osmom minutu stekle prednost od tri gola (5:2). Naša selekcija je serijom 3:1 smanjila prednost Hrvatica na 6:5, ali su domaće igračice uspele u 15. minutu da povedu 9:5. Hrvatske rukometašice su potom iskoristile seriju grešaka srpskih igračica i u 17. minutu imale prednost od šest golova (11:5).

Usledio je potom period bolje igre našeg tima, a u 25. minutu Srbija je smanjila prednog domaćeg tima na samo dva gola (14:12). Dva minuta kasnije bilo je 14:13 za Hrvatice, ali je prvih 30 minuta završeno 16:14 za domaći tim.

Hrvatski tim zaigrao je angažovanije u drugih 30 minuta, a prednost domaćeg tima povećavala se iz minuta u minut. Hrvatske rukometašice su kažnjavale sve greške našeg tima, a Franićeva je u poslednjim sekundama meča postavila konačan rezultat 36:25.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Franić sa 10 golova, dok je Zebić dodala sedam. U selekciji Srbije najbolja je bila Andrea Lekić sa sedam pogodaka.

Revanš meč biće odigran 11. juna od 19,30 sati u Kragujevcu.

Milić: Razočaran sam

Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Duško Milić izjavio je da je razočaran ubedljivim porazom od Hrvatske rezultatom 36:25 u meču plej-ofa za plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu.

"Najiskrenije sam razočaran. Imali smo minus dva na poluvremenu i onda se desio, meni, neobjašnjiv pad u drugom delu. Nismo igrali, kako smo trebali i poraz je na kraju bio neminovan. Hrvatska je kvalitetnija od nas, što je danas i pokazala. Ono što boli je velika razlika sa kojom idemo u revanš. Čeka nas jedan mnogo težak, neću reći, nemogući zadatak u revanšu. Teško mi je da pričam posle ovakvog poraza. U drugom poluvremenu, nisam mogao da verujem da možemo ovako da odigramo, neborbeno. Još jednom čestitke hrvatskoj reprezentaciji", naveo je Milić.