0
Sreda 28.07.2010.
19:12

Vaterpolisti Srbije pobedili Amerikance

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je selekciju SAD rezultatom 17:9 (3:1, 3:1, 4:1, 7:6), u drugom kolu FINA kupa u rumunskoj Oradei.

Izabranici selektora Dejana Udovičića su nakon uvodnog poraza juče od Hrvatske 10:8, smogli snage da odgovore zadatku i pobedom nad Amerikancima 17:9, i tako obezbede bolju poziciju pred četvrtfinale Svetskog kupa u Rumuniji.

Reprezentacija Srbija sada u grupi B ima pobedu i poraz, a protivnik u poslednjem kolu grupne faze u četvrtak biće joj selekcija Kine.

Amerikanci su pred oko 500 gledalaca u Oradei poveli sa 1:0, ali usledila je serija od četiri gola srpskih vaterpolista, a meč je praktično rešen već na poluvremenu kada je bilo 6:2.

U trećoj četvrtini naši vaterpolisti nastavili su sa sjajnom igrom pre svega u odbrani, a mali pad usledio je samo u poslednjoj deonici, kada su Amerikanci postigli čak šest golova.

Dejan Stanojević, pomoćnik selektora Udovičića, bio je zadovoljan igrom samo u prve tri četvrtine.

"Odbrana je u prve tri četvrtine delovala odlično i to je ono čemu težimo. Poslednjih osam minuta ne bih komentarisao, ne sme da nam se dogodi da primimo toliko golova. Zadovoljni smo jer smo i neke stvari probali, a tako ćemo nastaviti i u nastavku ovog turnira", rekao je Stanojević.

U drugom meču naše grupe B, Hrvatska je pobedila Kinu rezultatom 14:4 i sada ima dve pobede i skoro sigurno prvu poziciju u grupi pred četvrtfinale.