0
Subota 20.10.2012.
20:23

LŠ: Partizan pobedio Oradeu, Vojvodina trijumfovala u Kazanju

Vaterpolisti Partizana savladali su rumunsku Oradeu sa 8:7 (3:1, 3:3, 1:3, 1:0) u trećem kolu Evrolige, a sjajan rezultat ostvarila je i Vojvodina koja je trijumfovala na gostovanju Sintezu u Kazanju sa 10:9.

Stefan Mitrović

Po dva gola za šampiona Srbije postigli su Miloš Ćuk, Dušan Mandić, Stefan Mitrović i Miloš Vukičević.

Partizan je dobro otvorio meč na Banjici i već posle tri minuta vodio je sa 2:0.

Oradea se ubrzo revanširala pogotkom, a onda je i Mandić po drugi put matirao protivničkog golmana za veće vođstvo. Kao i u meču sa Galatasarajem, Partizan je ponovo pao u igri i ispustio ubedljivo vođstvo, pošto je Oradea smanjila na 5:4.

Usledio je period mučenja budući da je Popovičiju doveo Oradeu do vođstva, i tek u finišu treće deonice, Mitrović je pogodio metu za 7:7.

U poslednjoj četvrtini ređale su se šanse pred golom Oradee - tri puta su crno-beli pogađali okvir gola, ali nikako mrežu. Tek u samom finišu, minut pre kraja, Vukičević je bio precizan i tako je Partizan došao do druge pobede u Evroligi.

Partizan posle tri kola ima sedam bodova, a u četvrtom kolu 14. novembra gostuje mađarskom Segedu.

Najprijatnije iznenadila Vojvodina koja je pobedila Sintez u Kazanju sa 10:9. Novosađanima je to prva pobeda ove sezone u elitnom takmičenju.

Po dva gola postigli su Bosančić, Geratović, Ubovć i Njegovan. Po jednom su se u strelce upisali Vasić i Matković.

Vojvodina je u narednom kolu slobodna, a sledeći meč igra 28. novembra protiv Olimpika u Marselju.