2
Sreda 22.06.2011.
22:15

Srbija dobila Italiju na peterce, sudije priredile skandal

Vaterpolisti Srbije pobelili su boljim izvođenjem peteraca selekciju Italije sa 13:12 (2:4,3:2, 2:1,3:3, 3:2) u skandaloznom meču završnog turnira Svetske lige, pošto su poslednjem napadu domaći imali 4.8 sekundi, ali je vreme stajalo nekoliko sekundi sve dok nisu izjednačili.

Italija rešavala meč sa dva igrača više, srpskim trenerom manje i sudije pride!

Italija je bila bolji rival u prvoj četvrtini koju je dobila rezultatom 4:2. Naša selekcija je golovima Prlainovića i Udovičića izjednačila početkom drugog dela meča na 4:4, ali su ipak Italijani prvo poluvreme dobili rezultatom 6:5.

Domaća selekcija je već na početku treće četvrtine povela 7:5, ali je potom usledila serija Srbije od dva gola za 7:7. Utakmica je u poslednju četvrtinu ušla bez selektora Srbije na klupi, jer su sudije - Stavropulos iz Grčke i Moliner iz Španije - pokazali Dejanu Udovičiću crveni karton zbog protesta.

Na kraju, Srbija je mogla da pobedi, jer je krajem meča imala dva gola prednosti golovima Andrije Prlainovića i Filipa Filipovića (10:8), ali Italijani su najpre smanjili na 9:10, da bi potom postigli izjednačujući gol u trenucima kad je vreme već isteklo!

Naime, u poslednjem napadu Italijani su imali samo 4,8 sekundi ali je vreme stajalo nekoliko sekundi dok je trajao napad. Prema izveštajima iz Firence, selektor Italije, Alesandro Kampanja je tražio tajm-aut, ali je vreme sve vreme stajalo.

Dakle, bilo je 10:10, odlučivali su peterci, u kojima je Srbija bila uspešnija - 13:12, pošto je golman Soro odbranio dva udarca.

Najefikasniji strelac Srbije bio je Anrija Prlainović sa pet golova, dok je Filip Filipović postigao tri. Kod Italijana Đorđeti je pogodio tri puta, dok su Ikardi, Peršuti i Filjoli postigli po dva.

Srbija je u prvom kolu savladala Kinu 13:2, a sutra od 17,30 sati igraće sa selekcijom SAD-a. Naša selekcija se nalazi na prvom mestu na tabeli sa pet bodova.

"Pravda je pobedila. Neću o suđenju. Loše smo počeli i primili nekoliko golova koji nisu za nas karakteristični. Posle smo se trgli i odigrali mnogo bolje mada je priketno da nismo uigrani", rekao je Milan Aleksić.

Živko Gocić tvrdi da su Italijani nezasluženo stigli do izjednačenja.

"Nije bilo lako, biće ovde još vatre. Gol Italijana je neregularan. Drago mi je da smo dobili , zaslužili smo", kazao je Gocić posle meča.

"Sramota šta se dogadjalo na kraju, ali je bitno da smo pobedili. Trebalo je ipak sami da trešimo kada smo kod 10:8 imali igrača više", kazao je Nikić.

Srbija - Italija 13:12 (2:4,3:2, 2:1,3.3 3:2)

Bazen Paolo Kostoli. Gledalaca 1500 . Sudije: Stavropulos (Grčka) i Moliner (Španija). Igrač više: Srbija 9 (1), Italija 6 (3) . Peterci: Srbija 2 (2) Italija 1 (1).

SRBIJA: Soro, Ćuk, Gocić,Udovičić 1, Vapenski, D.Pijetlović 1, Nikić, Aleksić, Radjen, Filipović 3, Prlainović 5, Mitrović, G.Pijetlović. Selektor: Udovičić.
ITALIJA: Tempesti, Luongo, Gito, Filjoli 2, Perez, Felugo 1, Djakopo, Galo, Prešuti 2, Fiorentini, Ikardi 2 , Deserti, Djordjeti 3. Selektor: Kampanja.