0
Subota 30.10.2010.
10:10 >> 14:40h

Odbojkašice pobedile i Poljsku

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Poljske rezultatom 3:1, po setovima 19:25, 27:25, 26:24, 25:22 u meču drugog kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Naša selekcija je zabeležila i drugu pobede na SP, pošto je juče pobedila Kostariku 3:0. Srbija će sutra od 06,30 časova igrati u trećem kolu sa selekcijom Perua.

Poljska je odlično odigrala prvi set i zasluženo dobila ovaj deo meča rezultatom 25:19. Ekipe su se smenjivale u vođstvu u drugom setu, ali je Poljska prva stigla do značajnije prednosti od 14:11. Naša selekcija je u finišu drugog seta uspela da preokrene rezultat i povede 24:22. Poljakinje su izjednačile, ali je Srbija iskoristila tek četvrtu set loptu za 27:25.

Selektor Srbije Zoran Terzić kaže da je ponosan na svoje izabranice posle trijumfa nad Poljskom. Libero srpske selekcije Suzana Ćebić smatra da smo nešto lošije ušli u meč, ali smo zasluženo pobedila".

Naša selekcija je povela 8:5 u trećem setu, a Srbija je sigurnim servisima povećala prednost na 11:6. Međutim, Poljakinje se nisu predavale i uspele su da izjednače na 12:12. Izabranice Zorana Terzića napravile su nekoliko grešaka i dozvolile protivnicama da dođu do 16:14. Nekoliko minuta kasnije bilo je 20:16 za Poljsku, ali je Srbija angažovanom igrom u finišu uspela da dobije treći set rezultatom 26:24.

Srbija je odličnom igrom na početku četvrtog seta povela 12:8. Naše odbojkašice držale su prednost do rezultata 23:20. Poljakinje su smanjile na 23:22, ali je Srbija osvojila dva poena i zasluženo stigla do pobede.

Japanke nastavljaju s pobedama

Odbojkašice Japana pobedili su danas selekciju Perua rezultatom 3:1, po setovima 25:15, 25:17, 22:25, 25:14 u meču drugog kola grupe A na SP u Tokiju.

Kostarika je ranije danas savladala Alzirr 3:0, dok je Srbija bila bolja od Poljske. Prvo mesto na tabeli drže selekcije Srbije i Japana, koje su osvojile po četiri boda. Peru i Kostarika imaju po tri, dok su Poljska i Alžir osvojile po dva.