0
Utorak 22.01.2019.
18:47 >> 22:05h

Značajna pobeda Partizana u Kneževini Monako (VIDEO)

U četvrtom kolu drugog kruga "crno-beli" kao gosti savladali francuskog prvoligaša sa 71:68 (23:17, 15:24, 15:11, 18:16).

twitter.com/PartizanBC
Gagićevi poeni bili su dragoceni Partizanu u drugoj četvrtini

Monako: Nidam 10 (2-7 za tri), Lakomb 23 (3-4), Gladir 3 (0-4), Kikanović 10, Džons (0-5), Robinson 6 (0-4), Bakner 7, Utara 9 (1-3). Nisu igrali: Beri, Čem, Lubaki, Džozef. Trener: Filipovski (Slovenija).

Partizan: N. Janković 2, Pejdž 11 (1-5), Si 7 (0-2), Marinković 13 (1-5), Gegić, Renfro 20 (4-11), S. Janković, Lendejl 2 (0-1), Gagić 10, Nikolić 6 (2-2). Nisu igrali: Veličković, Pecarski. Trener: Trinkijeri (Italija).

"Crno-beli" su ostvarili vrlo važnu pobedu koja im povećava šanse da se nađu u četvrtfinalu Evrokupa kao jedan od dva prvoplasirana tima u grupi. Ostaje žal što uspeh nije bio ubedljiviji od poraza protiv Monaka prošle nedelje u Beogradu (72:68) jer možda i međusobni skor bude presudan u konačnom obračunu.

U Partizanovom timu su najzaslužniji oni igrači koji su i imali dvocifren broj poena. To su Pejdž. Marinković, Gagić i Renfro, ali bi trebalo posebno istaći poslednju dvojicu. Centar Gagić je dao dragocene poene u drugoj četvrtini, jedinoj koja nije pripala "crno-belima" pa bi bez njih Monakovo vođstvo bilo i veće. Pravio je probleme čuvarima, lepo je gradio prilike sebi pod košem, a šteta je samo što je u tim momentima promašio tri slobodna bacanja.

Partizan je bio na Renfrovim krilima u drugom poluvremenu. Njemu idu i najveće zasluge što su "crno-beli" ponovo uspostavili kontrolu nad utakmicom pa je Monako morao da juri njihovo vođstvo neprestano. Ono što se Partizanu može zameriti to je brzopletost i neorganizovanost u napadu onda kada treba steći ubedljiviju prednost.

Suma sumarum: Beograd - Monako 2:2. Francuski tim je u našoj prestonici savladao i Zvezdu, s kojom je bio u grupi u prvom delu, a "crveno-beli" su, ako i njihov večiti rival, pošli kući pevajući iz Kneževine.

Prvo kolo: Ritas - Partizan 80:74, Alba - Monako 83:74. Drugo kolo: Monako - Ritas 75:70, Partizan - Alba 78:66. Treće kolo: Partizan - Monako 68:72, Ritas - Alba 86:94 (produžetak). Četvrto kolo: Monako - Partizan 68:71, Alba - Ritas 87:85. Peto kolo: Monako - Alba (29. januar), Partizan - Ritas (30. januar). Šesto kolo: Alba - Partizan (5. februar), Ritas - Monako (6. februar).

IV četvrtina

U poslednjem napadu Marinković je iz kornera promašio za trojku preko marinkovića, ali je u skoku u napadu lopta došla do Stefana Jankovića, koji je promašio zicer.

Na četiri sekunde pre kraja Monako iskoristio sva tri slobodna bacanja posle prekršaja van linije za tri poena - 68:71.

Marinković na 22 sekunde pre kraja pogađa oba slobodba bacanja - 65:71.

40`: Na minut do kraja Partizan je imao dva važna skoka u napadu. Iz toga se izrodio faul nad Sijem, koji je bio polovičan s penala - 63:69 na 40 sekundi do završetka.

38`: 59:68 - Renfro prekida Partizanov post s dva poena iz slobodnih bacanja. Ima 20 poena.

Posle prvog poluvremena Ritas vodi u Berlinu protiv Albe sa 57:39 (27:25, 30:14).

Dva minuta bez pogodaka. Ni jedan tim nije uspeo da materijalizuje greške drugog.

37`: 59:66 - Vrlo je važno da je najefikasniji igrač Monaka do sada Lakomb promašio oba slobodna bacanja.

33`: 54:60 - Razigrao se Renfro. Pogađa i trojku. Partizan na +6.

31`: 54:57 - Prva četiri poena za Partizan u poslednjoj četvrtini postiže Renfro. Posle Marinkovića i Pejdža on je treći igrač "crno-belih" s dvocifrenim učinkom (13 poena do sada).

Partizanov poslovođa Aleks Renfro se ističe protiv Monaka

III četvrtina

U poslednjih desetak sekundi treće četvrtine šuteve za tri poena iz čistih prilika promašili su i Monako i Partizan (Renfro). "Crno-beli" imaju minimalnu prednost (53:52), a treća deonica im je pripala sa 15:11. Bilo bi to i bolje da su izostali brzopleti napadi.

29`: 52:53 - Pejdž je postigao drugu trojku. Drugi je Partizanov igrač s dvocifrenim brojem poena (11).

27`: 48:48 - Lakomb poravnava trojkom. Već ima 19 poena (4-6 za dva, 3-3 za tri)

26`: 45:48 - Renfro trojkom ponovo dovodi Partizan u vođstvo.

22`: 43:43 - Lepim prodorom i polaganjem lopte u koš Marinković je prvi Partizanov igrač s dvocifrenim učinkom - 11 poena. Aleksej Nikolić je zatim postigao drugu trojku.

21`: 43:38 - Krenulo je Kikanovićevim poenima i Gagićevom ličnom greškom u napadu.

Počelo je drugo poluvreme

Vanja Marinković na meču u Kneževini

II četvrtina

20`: 41:38 - Pejdž je imao 2+1, ali je Monako u poslednjim sekundama prvog dela postigao još jedan koš. Domaćinu je druga četvrtina pripala sa 24:15. Francuski tim je u prvom poluvremeu taman bio bolji zbog četiri slobodna bacanja koja Partizan nije iskoristio u drugom delu druge četvrtine (Gagić tri, Pejdž jedno).

20`: 39:35 - Na pola minuta pre kraja poluvremena Monako trojkom stiče četiri poena prednosti.

18`: 34:33 - Prvo vođstvo Monaka. Na drugoj strani opet je zapažen Gagić. Prvo je postigao koš, ali je zatim i promašio oba slobodna bacanja.

17`: 30:32 - Poslednja četiri poena za Partizan je postigao Gagić, koji sebi gradi dobre situacije pod košem.

15`: 28:28 - Prvo izjednačenje na meču.

14`: 25:26 - Nemilosrdna zakucavanja Baknera primakla su Monako Partizanu. Serija domaćina 8:0.

12`: 21:26 - Četiri uzastopna poena Monaka i loša organizacija Partizanovog napada primorali su Trinkijerija da uzme tajm-aut.

11`: 17:26 - Druga četvrtina kreće trojkom Alekseja Nikolića.

I četvrtina

Partizan je iskoristio poslednje četiri sekunde za napad u prvoj četvrtini da poentira preko Nikole Jankovića pod košem. "Crno-beli" vode sa 23:17. Imali su i deset poena prednosti (16:6, pa 19:9). Obećavajući početak.

9`: 17:21 - Nidam postiže drugu trojku uzastopce za domaćina.

8`: 14:19 - Serijom 5:0, uz jednu trojku, Monako se primakao na pet poena zaostatka.

6`: 6:17 - "Crno-beli" drže vođstvo. Još jednu trojku je pogodio Renfro.

3`: 4:12 - Odličan Partizanov početak. Po jednu trojku su dali Renfro i Marinković. Posle vođstva s 9:0 prve poene za domaćina postigao je Kikanović, kome treba ukupno 15 da bi ušao među deset najboljih strelaca Evrokupa ikada.

Utakmica je počela

Partizanov trener Italijan Andrea Trinkijeri smatra da tim koji vodi može da se odupre Monaku ukoliko igra dobro, ali i da se neće provesti dobro ako dozvoli protivniku da nametne svoj ritam.

Monako ima obe pobede u našoj prestonici u ovoj sezoni Evrokupa budući da je u grupi u prvom delu savladao i Zvezdu i to ubedljivo sa 91:75. "Crveno-beli" su se ipak vratili kući pevajući iz dvorane koja je u sklopu stadiona "Luj Drugi", na kojem igra Monakova fudbalska sekcija. Pobedili su sa 66:63 zahvaljujući trojci i sigurno izvedenim slobodnim bacanjima plejmejkera Reglenda u poslednjim sekundama meča.

U drugoj utakmici četvrtog kola Alba u 20 časaova dočekuje Ritas.