0
Utorak 05.12.2017.
19:41

Evrokup: Debakl Partizana u Litvaniji

Partizan je ostvario novi, šesti poraz u Evrokupu. Crno-beli su poraženi u Litvaniji od Lijetuvos Ritasa - 93:75 u sedmom kolu drugog po rangu evropskog takmičenja.

M. Todorović - Vesti
Novi fijasko u Evrokupu: Vanja Marinković, bek Partizana

Novim neusphom, šanse čete Miroslava Nikolića da se nađe u nokaut fazi Evrokupa su svedene na teoriju. Crno-beli su se dobro držali prvih 15 minuta, ali su u drugom delu druge četvrtine stali, a domaćin je to uspeo da iskoristi, odlepi se do poluvremena.

U nastavku, Partizan je dobro krenuo, uspeo da spusti prednost Lijetuvosa, ali u poslednoj četvrtini Beograđani nisu imali snage ni da priprete Litvanicima. Partizan je bio oslabljen neigranjem Novice Veličkovića i Najdžela Vilijamsa Gosa.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džimi Beron sa 22 poena, dok je Travis Piterson upisao 21. Kod Partizana, Patrik Miler standardno je bio najbolji sa 20 poena. Đoko Šalić je postigao 15, a Tanasković 11 poena.