0
Petak 07.04.2017.
18:29 >> 22:35h

Zvezda pala u Istanbulu: Crveno-beli bez Top 8

Da je navijačima i košarkašima Crvene zvezde neko ponudio pre početka Evrolige da poslednji meč odlučuje o putniku u četvrtfinale, sigurno bi svi oberučke prihvatili, ali... Bila su crveno-beli na pragu velikog uspeha, plasmana u Top 8, ali nisu uspeli. U odlučujućem meču, Darušafaka je bila bolja od čete Dejana Radonjića - 78:62 i obezbedila osmo mesto i duel sa liderom ligaškog dela sezone, madridskim Realom.

M. Todorović
Marko Simonović bio je raspoložen samo u drugoj četvrtini

Sa skorom 16-14, srpski šampion je eliminisan. Imala je Zvezda tri meča lopte, kod kuće protiv Olimpijakosa i u gostima sa Barselonom i Darušafakom, da ne pričamo o pomoći sudija turskoj "legiji stranaca" u Bambergu, ali na kraju četa Dejana Radonjića nije imala ni sreće.

DARUŠAFAKA 78: Vilbekin 16, Jagmur, Batuk 3, Vonamejker 22, Klajburn 10, Olabaj, Moerman 5, Aldemir, Anderson 6, Žižić 11, Bertans 5, Harangodi.

CRVENA ZVEZDA 62: Volters 3, Tompson 4, Dangubić 9, Mitrović 2, Lazić 2, Dobrić, Simonović 10, Rakićević, Dženkins 12, Gudurić 5, Kuzmić 14, Bjelica 1.

U Istanbulu, Darušafaka je bila bolja, vodila od prvog do poslednjem minuta i kroz "iglene uši" i "vetar u leđa" od strane arbitara izabranici Dejvida Blata su se ušunjali u četvrtfinale. Bez Stefana Jovića, Zvezdin napad nije tako tečan, nema saradnje sa centrima, što se posebno videlo na meču u Istanbulu.

Već posle nešto više od dva minuta, na semaforu je pisalo 10:0. Kuzmić, Dangubić u prvoj i Simonović u drugoj četvrtini uspeli su da priprete domaćinma, koje su predvodili sjajni Vilbekin i Vonamejker. Krajem treće četvrtine, crveno-beli su prišli na samo -3, imali šansu i za izjednačenje, ali propustili su da uvedu meč u neizvesnu završnicu.

U poslednjpj četvrtini, razigrao se Vonamejker, dok je Žižić pokupio nekoliko "odpadaka". Jedino je Dženkins u poslednjoj deonici meča nešto pokušavao, ali premalo. Zvezda nije mogla više. I ovo je bilo više od maksimuma.

Ostaje žal, ali navijači Zvezde mogu da budu ponosni na izabranike Dejana Radonjića, koji su pokazali da sa najmanjim budžetom mogu da budu konkurentni u Evroligi.

U četvrtfinalu sastaće se: Real Madrid - Darušafaka, CSKA - Baskonija, Olimpijakos - Anadolu Efes i Panatinaikos - Fenerbahče.

40. minut - Zvezda je eliminisana iz Evrolige, sa skorom 16-14. Tri meč lopte, crveno-beli nisu iskoristili. Darušafaka je bila bolja večeras u Istanbulu. Kraj - 78:62.
37. minut - Gudurić smanjuje - 70:58. Samo 3 poena beka crveno-belih.
36. minut - Vonamejker za +11 - 66:55. Domaćin na +13 - 70:57. Crvneo-beli sa skorom 16-14 završavaju Evroligu.
34. minut - Dženkins pogađa - 60:53. Batuk pogađa trojku - 63:53.
33. minut - Žižić za +9 - 60:51. Radonjić mora da zatraži tajm-aut.
32. minut - Dangubić pogađa - 55:51. Trojka Andersona - 58:51.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednju četvrtinu - 55:49. Imala je Zvezda šansu i da izjednači, ali i dalje domaćin ima prednost.
29. minut - Dženkins, Zvezda smanjuje - 52:47.
26. minut - Dženkins u seriji  - 50:43. Lazić sam kao duh u šutu za tri poena, ali neprecizan, šteta...
25. minut - Vilbekin pogađa trojku, ali Volters vraća - 50:41.
24. minut - Prvi poeni Mitrovića - 47:36. Serija 6:0 Zvezde, Kuzmić precizan - 47:38.
23. minut - Zvezda opet očajno otvara četvrtinu. Prvi poeni Dženkinsa u nastavku - 47:34.
21. minut - Vilbekin nastavlja seriju poena - 45:32. Moerman za +15 - 47:32.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Posle prvih 20 minuta - 44:32.

19. minut - Nova trojka Vilbekina - 42:30. Tompson postiže prve poene - 42:32.

18. minut - Vilbekin iz trećeg pokušaja pogađa trojku - 39:28. Simonović - 10 poena  - 39:30.
17. minut - Pogađa i Dženkins, mini serija Zvezde, za nadu - 36:26. Dangubić sa linije slobodnih bacanja smanjuje, opet Zvezda ispod 10 - 36:28.
16. minut - I dalje samo Simonović postiže poene za goste u drugoj četvrtini - 36:23. Već 8 poena Simonovića - 36:24.
15. minut - Simonović jedini strelac Zvezde u ovoj četvrtini - 34:21.
14. minut - Trojka Vonamejkera, Darušafaka ide na +14 - 32:18. Radonjić mora da traži tajm-aut. I Žižić pogađa - 34:18. Teško Zvezdi...
12. minut - Zvezda promašuje zicere. Domaćin sve kažnjava - 27:16. Kuzmić smanjuje, centar gostiju najefikansiji sa 8 poena - 27:18.
11. minut - Simonović postiže prve poene - 25:16.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Zvezda igra na centre. Bjelica postiže prvi poen na meču - 22:14. Trojka Moermana - 25:14. Posle 10 minuta +11 za domaćina.
9. minut - Trojka Vonamejkera - 22:11. Gudurić smanjuje - 22:13.
7. minut - Domaćini opet na +10 - 19:9. Kuzmić vraća - 19:11.
5. minut - Trojka Vilbekina. Lazić postiže prve poene na meču - 15:7.
4. minut - Klajburn postiže nove poene - 10:0. Prvi poeni za goste, Kuzmić - 10:2. Vraćaju se crveno-beli, Dangubić postiže koš uz faul - 10:5.
3. minut - Žižić i Klajburn za 8:0. Očajni početak crveno-belih.
2. minut - Zvezda se ne snalazi na startu, Vonamejker postiže nove poene - 4:0.
1. minut - Utakmica je počela. Vonamejker je postigao prve poene na meču - 2:0.