0
Četvrtak 16.03.2017.
20:11 >> 02:14h

Zvezdin džinovski korak do Top 8: Kuzmić osvojio Milano!

Od sjaja do očaja, i na kraju opet sjaja! Tako bi mogla da se okarakteriše igra crveno-belih u Milanu. Na kraju, najvažnija je pobeda. Crvena zvezda je slavila protiv Armanija - 78:71 i napravila veliki korak ka plasmanu u četvrtfinalu, na radost više od 2.000 "delija" koji su tokom celog meča nadjačali domaće simpatizere.

Tanjug
Ognjen Kuzmić i Marko Simonović, najbolji akteri meča u Milanu

Junak meča bio je centar Zvezde, Ognjen Kuzmić, koji je u finišu igrao simultanku sa odbranom italijanskog šampiona. Pošto je domaćin napravio seriju 10:0 početkom četvrte četvrtine i izjadnačio rezultat - 60:60, crveno-beli nisu paničili, počeli su da igraju na gorostasnog centra, i to se isplatilo.

ARMANI 71: Meklejn 9, Hikman 14, Raduljica 4, Mačvan 8, Paskolo 11, Đardini, Ćinćarini 7, Sanders 12, Abas 6, Ćerela.

CRVENA ZVEZDA 78: Volters 8, Tompson, Dangubić 3, Mitrović, Lazić 7, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 11, Gudurić 12, Kuzmić 15, Bjelica 9.

Odlepio je veoma brzo Kuzmić Zvezdu na + 71:65, da bi minut i po pre kraja trojka Marka Simonovića odlučila pobednika. Usledilo je slavlje "delija", za veliku pobedu, možda i najvažniju u Evroligi ove sezone. Ovo je 15. trijumf u evro eliti našeg šampiona i vrata Top 8 su širom oškrinuta.

Kada je Zvezda povela 35:17 sredinom druge četvrtine, mirisalo je na debakl milanskih "manekena", U prvom poluvremenu, blistali su Dženkins, Simonović i Gudurić. U nastavku, u trećoj četvrtini Milko Bjelica je odbijao napade domaćina. Ipak, Paskolo, Hikmen i Sanders su uveli meč u neizvesnu završnicu, ali je onda Kuzmić razbio domaćina.

I na ovom meču, nije bilo Jovića, ali su i gosti bili oslabljeni neigranjem Kalnietisa, Dragića i Simona.

Sledeće nedelje spektakl u "Areni" pred sigurno 20.000 navijača protiv bratskog Olimpijakosa i prilika za novi korak ka snu, zvanom četvrtfinale evro elite.

40. minut - Kraj - 71:78. Slavlje više hiljada "delija" u Milanu. Velika pobeda Zvezda, 15. u sezoni, Top 8 na dohvat tuke.
39. minut - Lazić precizan sa linije slobodnih bacanja, Zvezda blizu pobede. Trojka SImonovića za pobedu Zvezde - 65:76.
37. minut - Sve akcije idu preko Kuzmića, Zvezda na +6 - 71:65.
36. minut - Kuzmić pogađa jedno bacanje - 62:68. Hikman pogađa trojku - 65:68. Opet Kuzmić - 65:70.
35. minut - Kuzmić siguran, drži prednost Zvezde - 62:65. Opet Kuzmić - 62:67. lakše se diše. Repeša traži tajm-aut.
34. minut - Serija 10:0 domaćina - 60:60. Kuzmić pogađa, uz faul Sandersa - 60:63. Meklejn precizan - 62:63.
33. minut - Opet Ćinćarini, Radonjić traži tajm-aut. Serija Milana 8:0 za smao dva minuta. Kriza crveno-belih. Konačno se čuju i domaći navijači.
32. minut - Bez rešenja u napadu za crveno-bele. Paskolo za 56:60. Drama u Milanu.
31. minut - Paskolo smanjuje prednost - 52:60. Hikman smanjuje - 54:60.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednjih 10 minuta, Zvezda vodi 60:50.
29. minut - Dženkins je dobio četvrtu ličnu grešku, problemi za crveno-bele. Ćinćarini smanjuje - 48:54. Gudurić sa linije slobodnih bacanja siguran samo jednom - 48:55. Trojka Bjelice - 48:58.
27. minut - Opet Mačvan, 45:51. Trojka Voltersa, osma poena Amerikanca u trećoj četvrtini - 45:54.
26. minut - Mačvan pogodio, samo osam razlilke za Zvezdu, topi se prednost crveno-belih - 43:51. Radonjić traži tajm-aut.
24. minut - Trojka Voltersa - 37:49.
22. minut - Mačvan pogađa ispod koša - 35:46. Abas spušta razliku na samo -9 - 37:46.
21. minut - Raduljica pogađa preko Kuzmića. Trojka raspoloženog Gudurića - 33:46.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Na odmor Zvezda odlazi sa +12 - 43:31.
19. minut - Sanders jedini raspoložen kod Armanija, trojka - 31:41. Kuzmić pogađa - 31:43.
18. minut - Gudurić prekida seriju domaćina - 28:39. Kuzmić pogađa ispod koša - 28:41.
17. minut - Sanders zakucava, domaćin se vraća u igru. Škribvi u napadu Zvezde.
16. minut - Greška Dženkinsa, Sanders smanjuje - 24:37. Domaćin smanjuje - 26:37.
15. minut - Paskolo pogađa uz faul Voltersa, topi se prednost crveno-belih - 22:35. Dženkins prekida seriju domaćina - 22:37.
14. minut - Opet Simonović trojka, svih osam poena Zvezde postigao je srpski reprezentativac. Armani na kolenima.
12. minut - Raspucao se Simonović, 13:30.
11. minut - Trojka Marka Simonovića - 10:28. Hikman vraća trojku - 13:28.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Bejlica za +13 - 23:10. Posle prve četvrtine - 10:25.
9. minut - Ne sluša šut domaće košarkaše. Trojka Gudurića - 9:21.
8. minut - Simonović se upisao u listu strelaca - 5:16.
7. minut - Lazić za +10 - 14:4. Gosti samo 4 poena za sedam minuta igre, granitna odbrana Zvezde.
6. minut - Repeša mora da zatraži tajm-aut. Dobar početak crveno-belih. Poeni Gudurića, Zvezda na + 8 - 12:4.
4. minut - Trojka Dženkinsa - 4:8. Opet Dženkins - 4:10.
3. minut - Dženkins pogađa, crveno-beli vode 5:2. Mačvan postiže prve poene. "Delije" počela da vređaju Mačvana.
1. minut - Utakmica je počela. Branko Lazić otvara meč trojkom - 0:3.

Crveno-beli se osećaju kao kuće, velika podrška "delija", Italijani se ne čuju. Pesma "delija" pokušava i u Milanu da nadjača himnu Evrolige.

Crveno-beli će imati veliku podršku navijača u Milanu."Delije" su okupirale grad mode i biće velika podrška četi Dejana Radonjića.