1
Sreda 16.09.2015.
17:46

Muke trajale 30 minuta - Srbija u polufinalu!

Doviđenja i zbogom Česi. Spakujte kofere, mesto je u polufinalu rezervisano za nekog drugog. Za nas. Za Srbiju! U susretu koji je umnogome ličio na okršaj sa Finskom, "orlovi" su stigli među četiri najbolje selekcije na Starom kontinentu i u subotu će se protiv boljeg iz meča Italija -Litvanija boriti za direktan plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru 2016. godine.

Reuters
Puno razloga za zadovoljstvo: Reprezentativci Srbije sa osmehom na licu napustili parket

Serija od četiri meča sa preko 90 poena jeste prekinuta, ali napad je ponovo bio na visini zadatka. Možda je selektor Aleksandar Đorđević u pravu kada kaže da odbrana donosi titule. Ofanziva je u četvrtak uveče donela polufinale!

Srbija - Češka 89:75 (21:21, 24:21, 22:21, 22:12).

Blistavo veče imao je Zoran Erceg (20 poena, 3-3 za dva, 4-3 za tri, 5-5 sl. bacanja), kapiten Miloš Teodosić nije šuterski bio raspoložen (11-3 iz igre), ali je ipak meč završio sa 12 poena i 14 asistencija. Uz dabl-dabl Nemanje Bjelice (14 p, 10 sk) i novu odličnu partiju Miroslava Raduljice "poništene" su role trija Češke, Jana Veselog (23 p, 10 sk, 12-10 iz igre) - Tomaša Satoranskog (20 p) i Blejka Šilba (11 p, sve u prvoj četvrtini!).

Oba tima počela su duel pomalo stegnuto u napadu, uz agresivnu igru u defanzivi. Stefan Marković je dalekometnim hicem doneo prvo vođstvo Srbiji, ali je usledila furiozna serija rivala od 9:0. Rešenja, u tim momentima, za Šilba nismo imali...

U nastavku su se "orlovi" probudili, "mic po mic" stigli do osetinijih šest poena prednosti (42:36), ali se u samom finišu opustili i dozvolili protivniku da šutne u poslednjoj sekundi za nerešen rezultat.

Satoranski i Veseli čuvali su kakvu takvu nadu da može doći do senzacije, ali Erceg nije tako mislio. Započeo je "teror" šutevima van lnije 6.75, ispratio ga je Bjelica na isti način, a dokusurili Bogdanović, Marković i Raduljica.

A sad - napad na Rio. Pardon, na zlato!!!

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - Kraj utakmice! Srbija je u četvrtfinalu -
38. minut - Bogdanović dvojka, Erceg trojka, Bogdanović " the trojka". Možemo da odahnemo pred sam finiš susreta - 87:72.
35. minut - Bjelicinu trojku "poništio" je Veseli (80:72). Nekadašnji igrač Partizana je uz Satoranskog nerešiva enigma.
33. minut - Veseli jednom precizan sa penala. "Bomba" Bjelice, faul-koš Teodosića - 74:64. Tajm aut Češka.
31. minut - Ponovo smo "stegli" u odbrani i odmah stigli do osetnijih sedam poena suficita. Raduljica je postigao sva tri poena. - 70:63.
30. minut - Česi uspevaju da uhvate potpuni priključak. Fantastično zakucavanje Satoranskog, pa asistencija za Veselog - 67:63. Kraj treće deonice.
29. minut - "Orlovi" igraju odlično, ali Veseli i društvo konstantno dišu za vrat - 65:59.
27. minut - Jedno od dva penala pogodio je Bogdanović, Srbija stiže do prve dvocifrene prednosti - 63:53.
26. minut - Erceg nastavlja da "teroriše" obruč rivala. Još jedna trojka, treća (3-3). Kakav kiks Bjelice... Dirao je mrežicu u trenutku kada je lopta bila na obruču posle šuta Satoranskog i arbitri su priznali trojku. Iskupio se, ipak, najbolji igrač naše selekcije na ovom šampionatu - 60:53. Tajm aut Češka.
24. minut - Raduljica odgovara na isti način (2+1), ali Satoranski trojkom vraća zaostatak na "minus četiri" - 54:50.
23. minut - Teooo, magijaaaaa! 11 asistencija kapitena "orlova", Raduljica rutinski poentira. Satoranski precizan uz faul.
22. minut - Još jedan lagan prodor Čeha. Veseli postiže prve poene u drugom poluvremenu.
21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Zakucavanje Bjelice, majstorsko dodavanje Tea za Nedovića - 49:42.
Najbolji u našem sastavu i jedini dvocifreni je Erceg sa 11 poena (2-2 za dva, 2-2 za tri, 1-1 sl. bacanja), Raduljica je ubacio osam, dok su Marković i Teodosić (7-2 iz igre, 7 asistencija) dodali po sedam. Očekivano, najbolji u redovima Češke su Veseli (6-5 za dva, 5 sk) i Šilb (4-3 za dva, 2-1 za tri) sa po 11 poena.
20. minut - Na dva poena Bjelice (slobodna bacanja), Veseli odgovara zakucavanjem (44:40). Velš u narednom napadu smanjuje zaostatak sa penala, dok je Teo bio polovično precizan. Kraj prvog poluvremena! - 45:42.
19. minut - Precizan je bio Erceg sa linije za slobodna bacanja, ali je Pumprla ponovo pronašao put do koša (42:38).
19. minut - Erceeeg! Trojka pa koš uz faul. Pre slobodnog bacanja, tajm aut Češka - 41:36.
17. minut - Čini se da je sve pod kontrolom, ali strana pomoći ne funkcioniše kako treba. To je nesumnjivo segment koji će "orlovi" morati da poprave. Pet vezanih poena Hrubana, nerešeno je. Reaguje Đorđević tajm autom - 36:36.
16. minut - Jak otpor Čeha traje, ali sada naši imaju odgovor - 34:31.
13. minut - Dobru igru Srbije Česi "seku" novim lakim poenima (27:25). Tajm aut Aleksandar Đorđević.
11. minut - Počela je druga četvrtina. Raduljica pogađa uz faul, Veseli smanjuje prednost Srbije, ali Erceg trojkom vraća stvari na svoje mesto. Vodimo! - 27:23.
10. minut - Snažna odbrana našeg tima odmah je rezultirala voođstvom. Šilb je, međutim, nezaustavljiv, ubacio je prvi dalekometni hitac za svoj tim, ali Nedović prodorom izjednačuje rezultat u poslednjim trenucima prvog kvartala - 21:21.
8. minut - Česi konstantno pronalaze "rupu" u odbrani našeg tima. Četiri uzastopna poena Srbije, primorala su Ginzburga da zatraži minut odmora - 16:13.
5. minut - "Orlovi" u problemu. Loša rešenja u napadu, na drugoj strani se razigrao Šilb. Stigao je već do osam poena - 12:5.
3. minut - Zbog prigovora, tehnička greška Kalinića. Šilb precizan sa penala.
2. minut - Kalinić odličnim poluhorogom izjednačuje rezultat.
1. minut - Utakmica je počela. Pumprla postiže prve poene na meču. "Okrenuo" je Teodosića  i rutinski poentirao iz reketa. Teodosić promašuje šut za tri poena.