0
Četvrtak 19.03.2015.
18:46

Barsa prejaka za hrabru Zvezdu!

Zvezda je izgubila, ali je oduševila 20.000 navijača u "Areni". Fenomenalna igra tokom većeg dela susreta nije bila dovoljna crveno-belima da skinu skalp Barseloni. Katalonci su pobedili 77:73 i napravili ogroman korak ka jednom od prva dva mesta u grupi, dok je četi Dejana Radonjića posle ovog poraza ostala samo teoretska šansa da može da se plasira u četvrtfinale najjačeg klupskog takmičenja.

Tanjug
Malo je falilo za podvig i trijumf protiv Barse: Luka Mitrović je vodio žestoke duele sa Doelmanom

Imala je Zvezda dominantnog Bobana Marjanovića u napadu, ali kada se lomilo, više nerava i sreće imali su iskusni košatrkaši Barselone, koji su znali da kazna svaku grešku domaćina. Odlučio je ofanzivni skok gostiju (16-10).

Kada je Blažič sa linije slobodnih bacanja smanjio na samo pola koša (67:68), minut i 17 sekundi do kraja, "Arena" je proključala. Ipak, usledio je zakucavanje Tomića, greška Kalinića, sigurna realizacija bacanja Navara (3 od 4) i pitanje pobednika je bilo rešeno. Malu dramu je napravio Blažič, sa dve vezane trojke, za 73:75, ali je Satoranski sa linije slobodnih bacanja doneo Kataloncima važan trijumf, tri sekunde pre kraja.

Barselona je kontrolisala igru i rezultat u prvom poluvrmenu, ali je u trećem periodu igre sjajna bila Zvezda. Razigrao se Kalinić i Dženkins, uz sjajnog Marjanovića i Zvezda je krajem treće četvrtinine poenima Jovića stigla do 50:44. Ipak, tada se bude Uertas, Navaro i Doelman, kojima u presudnim trenucima nije zadrhtala ruka.

I pored poraza, 20.000 navijača u "Areni" zadovoljno je napustilo dvoranu. Eh, da su ovako puleni Dejana Radonjića igrali protiv Galatasaraja i Žalgirisa...

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 4 (7 sk), Rebić, Dangubić 8, Mitrović  4, Blažič 10, Kalinić 10, Marjanović 23 (11 sk), Kaplanović, Tejić 3, Dženkins 7, Jović 4, Cirbes.

BARSELONA: Doelman 7, Hezonja, Uertas 10, Navaro 12, Satorasnki 11 (10sk), Plajs 2, Tomas 10, Oleson 9, Džekson, Lampe 2, Nahbar 6, Tomić 8.

40. minut - Kalinić gubi loptu. Barsa na korak do pobede. Opet ofanzivni skok Barse. Navaro na linije bacanja. Trojka Blažiča, 70:73. Nova trojka Blažiča, 73:75. Santoranski donosi pobedu Barsi, 73:77 KRAJ.

39. minut - Trojka Kalinića, 65:68. Blažić sa linije slobodnih bacanja smanjuje na samo pola koša, 67:68. Tomić zakucava - 67:70. Još 72 sekunde do kraja.

38. minut - Doelman pogađa, 62:68.
37. minut - Barsa iskusninji u finišu, Zvezda nema rešnja u napadu. Trojka Dangubića, 59:64. Navaro ne greši sa linije slobodnih bacanja, 59:66. Marjanović daje nadu Zvezdi. Koš i faul, 62:66.
36. minut - Trojka Navara u nevreme, Barsa na +6, 62:56.
35. minut - Doelman pogađa sa linije bacanja samo jednom, 56:57. Doelman sada sigurniji, 56:59.
34. minut - Odličan ofanzivni skok Barselone. Tomić za vođstvo Barse, 54:56. Jović izjednačuje, drama u "Areni".
33. minut - Navaro pogađa, 54:54.

32. minut - Uertas za 52:52. 20 poena Marjanovića, 54:52.

31. minut - Marjanović pogađa, 18 njegovih poena, 52:48. Tomić zakucava, 52:50.
30. minut - Uertas smanjuje, 50:46. Opet Uertas, 50:48. Navaro promašuje šut za tri. Posle trei četvrtine, vodi Zvezda 50:48.
29. minut - Jović za 50:44. Najveća prednost Zvezde.
28. minut - Zvezda u naletu, Barsa ne može ništa da pogodi. Kalinić povećava na 48:44.
27. minut - Trojka Kalinića, 44:44. Vodi Zvezda 46:44.
26. minut - Trojka Breda Olesona, 41:44. Treća na meču.
25. minut - Zvezda u naletu, nerešeno 41:41.
24. minut - Tomas je najraspoloženiji u Barsi, 36:41. Trojka Dženkinsa, 39:41.
23. minut - Mitrović pogađa za prve poene Zvezde u nastavku, 34:39. Pogađa i Marjanović, 36:39. Njegovih 16 poena.
22. minut - Tri napada Zvezda nije iskoristila na startu treće četvrtine.
21. minut - Tomas postiže prve poene u drugom poluvemenu, 32:39.
20. minut - 14 poena Marjanovića, 32:37. Kraj prvog poluvremena, 32:37.
19. minut - Poeni Vilijamsa, prvi na meču, 30:34. Nahbar opet vraća Barsu na pristojnu prednost, 30:37. Loš skok crveno-belih.
18. minut - Poeni Kalinića uz faul Doelmena, serija Zvezda, 28:32.

17. minut - Trojka Dangubića, 24:32. Novi poeni Bobija Marjanovića, Zvezda se vraća u igru, samo minus 6, 26:32.

16. minut - Uertas povećava vođstvo, 30:21 za Barsu. Ante Tomić za najveću razliku, 21:32.
15. minut - Deseti poen Bobana Marjanovića.
14. minut - Dangubić smanjuje, 19:25. Nova trojka Breda Olesona, 19:28.

13. minut - Olesen pogađa trojku, 17:25. Serija gostiju 10:2.

12. minut - Dženkins prekida seriju Katalonaca, 17:20. Lampe, 17:22.
11. minut - Nahbar pogađa trojku, 15:18. Uertas za 15:20. Serija Barse.

10. minut - Trojka Marka Tejića uz zvuk sirene za 15:15. Kraj prve četvrtine.

8. minut - Nekoliko praznih minuta Zvezde u napadu, što su gosti iskoristili da povedu. Marjanović nesiguran na startu sa linije slobodnih bacanja. Već četiri promašaja.
7. minut - Tomas za 12:13. Tomas u seriji, 12:15.
6. minut - Marjanović dominira ispod obruča. Ni Tomić ni Plajs ne mogu da ga sačuvaju. Plajs dovodi prvo vođstvo Barseloni. Novi poeni Marjanovića.
5. minut - Tehnička greška Mitrovića, njegova treća. Problemi za Zvezdu.

4. minut - Sjajan pas Vilijmsa, poeni Blažiča, 9:6. Nova briljantna asistencija Vilijamsa.

3. minut - Santoranski pogađa, 7:4.  Tomas smanjuje na 7:6.

2. minut - Zakucava Marjanović, uz faul Ante Tomića - 4:2. Novi poeni Bobija uz faul Tomića. Druga lična Hrvata. Vodi Zvezda 7:2.

1. minut - Utakmica je počela. Sjajna atmosfera u dvorani. Blizu 20.000 gledalaca je u "Areni". Pre utakmice, standardni zvižduci za himnu Evrolige. Prvi poeni Luke Mitrovića. Poeni Navara iz teške situacije - 2:2.