1
Četvrtak 05.02.2015.
20:07 >> 22:59h

Očajni Vilijams - bleda Zvezda! Žalgiris slavio u "Areni"

Kada jedna ekipa za 40 minuta nijednom ne povede, kada ne postigne nijednu trojku, uz očajan šut, kada je najbolji igrač Markus Vilijams totalno van forme, onda je poraz neminovan. Crvena zvezda je izgubila u šestom kolu Evrolige od Žalgirisa 70:68 u punoj "Kombank areni" i tako zabeležila i peti poraz u Top 16. Skromni Litvanci greškama su dozvolili crveno-belima poslednji napad, ali je šut Vilijamsa sa deset metara završio daleko od koša, a time gotovo sigurno i šansa srpskog vicešampiona da se nađe u četvrtfinalu najjačeg klupskog takmičenja.

Beta/AP/D.V.
Jedna lasta ne čini proleće: Boban Marjanović bio je najbolji pojedinac crveno-belih protiv Žalgirisa

Posle dobre igre protiv Albe, činilo se da je Zvezda konačno ušla u formu koja je krasila u prvoj rundi Evrolige, ali ovo definitivno nije ona tim koji je oduševio Evropu na startu sezone. Jalovo, bezidejno, haotično, bez ikakvog plana, sa očajnim Vilijamsom, katastrofalnim bekovima Blažičem i Dženkinsem, koji cele sezone ne mogu da se sastave, četa Dejana Radonjića razočarala je skoro punu "Arenu".

Gosti predvođeni Andersonom i Jankunasom samo su koristili greške domaćina. Osim Marjanovića i donekle Cirbesa i Kalinića, koji su se probudili u poslednjoj četvrtini, ostali su bili totalno u autu. Kapiten Luka Mitović nije se video na terenu.

Fonet/A. K.
Forma u drastičnom padu: Markus Vilijams, plejmejker Crvene zvezde

Litvanski šampion imao je konstantnu prednost od pet do 10 poena, Zvezda je hvatala priključak, ali kada je trebalo da se prelomi meč u svoju korist, brzopletim akcijama Vilijamsa, Blažiča i Dženkinsa, Zvezda je propuštala šanse, da bi Vilijams imao priliku da ispravi brojne propuste u poslednjim trenucima meča, ali je njegov šut iz očaja sa deset metara bio neuspešan. Da je lopta ušla, Zvezda bi pobedila, ali igrom to nije zaslužila.

Sledećeg vikenda, Zvezda igra u atinskoj "Oaki" sa Panatinaikosom.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 9, Rebić, Dangubić, Mitrović 4, Lazić 5, Blažič 12, Kalinić 7, Marjanović 17 (10 sk), Kaplanović, Tejić 2, Dženkins 6, Cirbes 6.

ŽALGIRIS: Čeri 2, Lekavičijus 8, Vene, Gudaitis 10, Karinauskas, Songajla 2, Jankunas 11, Javtokas 4, Milahnis 5, Anderson 22, Dimša, Ulanovas 6.

40. minut - Kakva glupost Blažiča, još 37 sekundi do kraja, Žalgiris ima bacanja. Jankunas ne greši - 66:70. Marjanović zakucava, 68:70.
38. minut - Čeri pored Marjanovića pogađa - 64:69. Viliajms pogađa - 66:69.
37. minut - Poeni Villijamsa i dodatno bacanje. Drama u "Areni". Jankunas iz nemoguće situacije pogađa, plus faul Tejića - 64:68.
36. minut - Vilijams je prodao dva napada za izjednačenje, to kažnjava Gudaitis, 61:65.
35. minut - Kalinić za samo - 5, 58:63. Kalinić vraća Zvezdu u igru, 60:63. Imaće reprezentativac Srbije i dodatno bacanje.
34. minut - Cirbes vraća Zvezdu u igru - 57:63.
33. minut - Tejić postiže prve poene, ali je Anderson nezadrživ, 22 poena - 55:63.
32. minut - Cirbes smanjuje - 51:59. Blažič smanjuje, 53:59.
31. minut - Kakav nerezonski faul Dženkinsa. Anderson pogađa, faul Lazića. Zvezda očajna. Serija Žalgirisa 6:0 i gosti su opet na +10, 59:49.
30. minut - Nesportska lična greška Sonajle nad Marjanovićem. Prilika da Bobi smanji prednost gostiju. Precizan oba puta - 47:53. Kalinić zakucava iz kontre. Opet nada za crveno-bele. Konfuzna igra crbeno-belih, ali ni Žalgiris ne blista. Kraj treće četvrtine - 49:53.
28. minut - Marjanović zakucava uz faul - 43:50. Može li Zvezda do preokreta? Bobi vraća Zvezdu u igru, 45:50. Milahnis pogađa trojku, 45:53 u nezgodan tren za crveno-bele. U kontra ritmu domaćin ceo meč.
27. minut - Anderson za najvećih +10 - 50:40.
26. minut - Jankunas vraća +5 gostima 45:40. Sjajnio zakucavanje Javtokasa, opet plus 7 gostiju - 47:40. Zvezda nikako da uđe u ritam, Vilijams katastrofalan.
24. minut - Blažič u kontri 38:43. Poeni Viljamsa i faul, samo dva poena minusa 40:43.
22. minut - Osmi poen Marjanovića - 36:41. Anderson kažnjava crveno-bele - 36:43.
21. minut - Vilijams očajan u šutu. lekavijčijus nastavlja da pogađa - 34:41.
20. minut - Blažič vraća Zvezdu u igri - 32:37. I gosti ne igraju ništa posebno, ali su crveno-beli katastofalni, bez trojke u prvom poluvremenu. Mitrović pogađa, 34:37. Lekavičijus siguran sa linije slobodnih bacanja - 34:39. Zvezda ima devet sekundi za poslednji napad. Vilijams promašuje šut za tri poena. Posle prvog poluvremena - 34:39.
19. minut - Blažič konačno pogađa - 30:37.
18. minut - Anderson za maksimalnih +9 gostiju 37:28. Očajna Zvezda u napadu, bez koncepcije, igre, šuta...
17. minut - Muči se Zvezda u napadu. Igra nepovezano, bez ideje, u igru se vraća Vilijams. Marjanović siguran sa linije bacanja - 28:32. Prva trojka na meču - Anderson 28:35.
16. minut - Branko Lazić koš i faul Songajle - 26:28. Domaćin se vraća u igru. Anderson zakucava, opet šest razlike za Žalgiris - 32:26. Zvezda nikako da uđe u ritam, očajan šut. U igri je i mladi Rebić.
14. minut - Gosti ne daju prednost - 21:26. Dženkins najraspoloženiji u timu Zvezde, njegovih šest poena - 23:26. Gudaitis promašuje tri zicera.
13. minut - Cirbes pogađa - 19:22.
12. minut - Novi poeni Zvezde, Dženkins smanjuje na 20:17. Songalija povećava na 22:17.
11. minut - Mnogo izgubljenih lopti Zvezde na startu meča. Prvi poeni Lazića - 15:20.
10. minut - Novi poeni Jankunasa - 12:18. Kalinić samo jedno slobodno bacanje koristi. Javtokas za maksimnalnih +7 -20:13 za Žalgiris posle deset minuta.
9. minut - Jaka Blažič smanjuje - 12:14. Jankunas sa linije slobodnih bacanja povećava na 16:12.
8. minut - Prvi poeni Vilijamsa - 10:14. Arena se budi, dobra podrška sa tribina.

6. minut - Dženkins prekida seriju Žalgirisa - 6:10.

5. minut - Lekavičijus za 4:8. Novi poeni Lekavijčijusa - 4:10. Radonjić mora da zatraži minut odmora.
4. minut - Neće šut Zvezdu na startu meča. Gosti vode 6:4.
3. minut - Mitrović poentira - 4:4.
2. minut - Gudaitis postiže prve poene na meču - 0:2. Marjanović uzvraća zakucavanjem  - 2:2.
1. minut - Utakmica je počela. Arena je odlično ispunjena, oko 17.000 gledalaca. Prvi napadi obe ekipe neuspešni.