0
Subota 24.01.2015.
20:38 >> 22:48h

ABA: Partizan u strašnoj seriji

Partizan je zabeležio šestu uzastopnu pobedu. Crno-beli su u okviru 19. kola ABA lige savladali Igokeu 74:65 (21:13, 17:15, 19:21, 17:16) i zadržali prilkjučak za trećeplasiranom Cedevitom.

ABA liga
Ne bi trebalo da ima veliki problem protiv Igokee: Nikola Milutinov

Ekipa Duška Vujoševića kontrolisala je tokom čitavog meča kontrolisala tok događaja, ali je umalo od gotovog napravila veresiju. Izuzetno žilavi i uporni gosti vrebali su i najmanje opuštanje domaćina da se vrate u igru i maksimalno mu zagorčali život u završnici meča. Ipak, individualni kvalitet je doneo prevagu i Partizan je zasluženo ubeležio 12. recku u sezoni.

Na pet minuta pre kraja meča, kada je tim iz Aleksandrovca ozbiljno pripretio prišavši na samo poen zaostatka (62:61), ključnu rolu odigrao je Edo Murić. Slovenac je najpre bio precizan van linije 6.75, a potom presekao loptu i omogućio lagane poene Milanu Mačvanu. Murić kje tako pokrenuo uspavani "valjak", koji je "mrdnuo" i priveo meč kraju.

Partizan je bio lišen usluga Milenka Tepića zbog problema sa leđima, dok Igokea zbog povreda nije mogla da računa na Đorđa Drenovca i Nikolu Dragovića.

Dragan Milosavljević i Milan Mačvan su sa po 13 poena bili najefikasniji u redovima crno-belih, dok je Mihajlo Andrić dodao 12.

Igokeu je sa 18 poena predvodio bivši as crno-belih Marko Čakarević, uz šest skokova i pet izgubljenih lopti, dok je dva poena manje uz sedam skokova imao Duško Bunić.

SASTAVI TIMOVA:

PARTIZAN: Pavlović 6, Murić 8 (5 sk, 4 as), Marinković 6, Dalo 2, Milutinov 7 (9 sk), Milosavljević 13 (5 sk, 3-2 za tri), Mačvan 13, Gagić 7 (5 sk), Andrić 12 (6-3 za tri), Milutinović, Bezbradica, Bogdanović.
IGOKEA: Meklur, Predić, Jorović 4, Knežević, Milošević 2, Čakarević 18 (6 sk, 5 izgl, 10-5 za dva), Radukić 5, Bunić 16 (7 sk, 10-8 za dva), Katnić 9, Zlovarić 2, Džouns 9 (7 as).

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

40. minut - Kraj utakmice.
38. minut - Milosavljević je pogodio sa linije za slobodna bacanja posle faula Miloševića. Bunić uzvraća. Edo Murić je precizan za tri poena iz ćoška. Veoma bitan koš za crno-bele 67:63. Murić ponovo igra bitnu ulogu. Ukrao je loptu i omogućio lagane poene Mačvanu 70:63.
36. minut - Andrić posle minuta odmora ponovo pogađa trojku, a Čakarević nastavlja da teroriše domaćina. Isto radi i Bunić. Samo minus jedan 62:61.
34. minut - Nekadašnji as Partizana Marko Čakarević nema milosti prema bivšem klubu. Adut Željka Lukajića zabeležio je 14. poen. Bunić potom pogađa iz reketa 59:55. Vraća se neizvesnost.
32. minut - Boris Dalo je iskoristio nesmotrenost Džonsa i upisao se u strelce. Amerikanac iz redova Igokee odmah je uzvratio. Pokušao je da zakuca, ali je fauliran i potom siguran sa penala.
30. minut - Igokea je preko Radukića i Katnića vezala dve trojke, ali Partizan poenima Marinkovića, Milosavljevića i Milutinova održava pristojnu razliku. Kraj trećeg kvartala 57:49.
28. minut - Andrić posle tajm-auta pogađa trojku. Radukić i Bunić smanjuju na minus šest 49:43.
26. minut - Bunić se oslobodio čuvara i lagano poentirao 46:39. Minut odmora je zatražio Vujošević.
24. minut - Čakarević ubacuje trojku, ali ima odgovor Partizan. Mačvan je precizan, odmah i Milosavljević.
22. minut - Raspucani timovi po povratku sa odmora. Mačvan i Pavlović pogodili su za crno-bele, a Bunić i Jorović na drugoj strani.
20. minut - Prišli su gosti na samo četiri poena zaostatka, a onda ponovo demonstracija sile domaćih. Milutinov je započeo, Mačvan nastavio, a Murić trojkom vratio dvocifrenu prednost Partizanu 38:28. Kraj prvog poluvremena.
18. minut - Najzad je krenulo Aleksandrovčane. Čakarević je siguran u šutu za tri, a zatim se Jorović nadovezao.
16. minut - Šut nikako ne ide goste. Već dugo stoje na 19 poena, dok na drugoj strani Marinković pogađa.
14. minut - Milosavljević je ponovo pogodio van linije 6.75, a Gagić je bio precizan sa linije penala.
12. minut - Vraća se Igokea. Džons je najpre asistirao čakareviću, a zatim odlično zakucao u kontri 21:17. Gagić uzvraća istom merom.
10. minut - Andrić "cepa" mrežicu za plus 11, smanjuje rezultat Džons pogotkom uz prekršaj 21:13. Kraj prve deonice.
8. minut - Katnićev prekršaj Mihajlo Andrić pretvorio je u pogotke sa penala, a potom Gagić postiže dva poena uz prekršaj 18:8.
6. minut - I Milan Mačvan se upisao u listu strelaca. Prva trojka na meču delo je Dragana Milosavljevića.
4. minut - Crno-beli bez Milenka Tepića, a Igokea zbog povrede ne može da računa na Đorđa Drenovca. Dvorana "Pionir" ponovo je popunjena gotovo do krajnjih granica kapaciteta.
3. minut - Probudio se Partizan. Milutinov je precizan posle dodavanja Milosavljevića. pavlović je potom uleteo u reket i pogodio, a zatim i Marinković završava kontru. Džons je prekinuo seriju, ali ponovo Pavlović neumoljiv.
1. minut - Utakmica je počela. Dušan Katnić je pogodio posle promašaja Vanje Marinkovića sa linije za slobodna bacanja.