Sreda 06.03.2013.
11:07
Vestionline, Beta A

Oklahoma pobedila Lejkerse uz rekord NBA lige

Košarkaši Oklahome pobedili su u noći između utorka i srede Los Anđeles Lejkerse sa 122:105 i na toj utakmici, sa samo dve izgubljene lopte, izjednačili rekord NBA lige.

Oklahoma izgubila samo dve lopte za ceo meč sa Lejkersima

Domaći su vodili tokom cele utakmice, ali su sredinom četvrte četvrtine dozvolili da Lejkersi njihovu prednost od 18 poena smanje na pet. Međutim, Lejkersi nisu postigli koš u poslednjih šest minuta, a Oklahomi su pobedu obezbedili Serž Ibaka "trojkom" i Vestbruk "zakucavanjima".

Oklahoma je utakmicu završila sa samo dve izgubljene lopte i tako je izjednačila rekord NBA lige. Milvoki je u utakmici protiv Indijane 1. aprila 2006. godine postavio rekord, a Klivlend ga je izjednaccio u produžetku protiv Portlanda, 19. marta 2009.

"Ko bi mogao da pretpostavi da ćemo utakmicu završiti sa samo dve izgubljene lopte, kada u proseku po meču gubimo 15? Drago mi je što igrači nisu želeli da izgube loptu. Odbrana je bila ključna", rekao je trener Oklahome Skot Bruks.

Oklahomu je do pobede predvodio Rasel Vestbruk sa 37 poena i 10 skokova, dok je Kevin Durent ubacio 26 poena, uz devet skokova i pet asistencija. Kod Lejkersa Kobi Brajant je završio utakmicu sa 30 poena, Stiv Ness dodao je 20, a Meta Vorld Pis 16 poena.

Košarkaši Bostona pobedili su Filadelfiju sa 109:101 i naneli joj deveti poraz u poslednjih 10 utakmica. Ejveri Bredli bio je najefikasniji u ekipi Seltiksa sa 22 poena, Pol Pirs ostvario je "dabl dabl" učinak od 18 poena i 11 skokova, dok je 18 dodao i Kevin Garnet.

Boston je prelomio utakmicu sredinom četvrte četvrtine serijom od 9:0. Tadeus Jang postigao je 19 poena i imao 10 skokova u ekipi Filadelfije, dok je Džru Holidej ubacio 18 poena i imao 10 asistencija.

Košarkaši Denvera pobedili su Sakramento sa 120:113 i ostvarili šestu uzastopnu pobedu. Taj Loson bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 24 poena, dok je Danilo Galinari dodao poen manje. Denver je u drugom poluvremenu postigao 70 poena uz šut blizu 64 odsto.

U ekipi Denvera, koja je ostvarila 11. uzastopnu pobedu na domaćem terenu, Kenet Ferid postigao je 19 poena i imao 12 skokova, Andre Miler dodao je 16, a Kosta Kufos 15 poena i osam skokova. Markus Tornton bio je najefikasniji u ekipi Sakramenta sa 32 poena, od kojih je ubacio pet "trojki".