Nedelja 24.02.2013.
21:14
Vestionline, Telegraf.rs A

Košarkašice Partizana osvojile trofej u Kupu

Košarkašice Partizana osvojile su Kup "Milana Cige Vasojevića", pošto su u finalu pregazile rivalke iz ekipe Radivoja Koraća sa 103:71 (32:23,18:16,36:11,17:21) u finalnom meču koji je odigran u Lazarevcu.

Odbranile trofej - košarkašice Partizana

U prvih 20 minuta utakmica je bila izjednačena, a crno-bele su imale prednost do 11 poena razlike (50:39). Utakmica je rešena u drugom poluvremenu, pošto je Partizan zgazio protivnika fantastičnom igrom u odbrani i treći period rešio sa čak 25 poena viška (36:11), pa je poslednjih 10 minuta odigrao u laganom ritmu i dozvolio proitivniku da bar malo ublaži poraz.

Najefikasnije u redovima šampiona bili su Amerikanka Kvinan sa 23 poena i 7 skokova, a odličnu partiju prikazale su Milica Dabović sa 21 poenom i Dajana Butulija sa 19 koševa.

Kod ekipe Radivoja Koraća najbolja je bila Ines Ajanović sa 22 poena, dok je 11 ubacila Mirjana Beronja, a ostale igračice nisu imale dvocifren učinak.

Ovaj turnir Kupa samo je uvertira za fajnal for Jadranske lige koji će u martu biti odigran u Novom Sadu, a na kome učestvuju srpski klubovi Partizan, Vojvodina, Radivoj Korać, te mađarski Pečuj.