0
Utorak 05.01.2010.
17:28

Evrokup: Trijumf Zvezde u Moskvi

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u drugu fazu takmičenja u Evrokupu, pošto su večeras pobedili u Moskvi ekipu Dinama rezultatom 88:86 (19:25, 27:22, 21:22, 21:17) u meču petog kola Grupe F.

Crvena zvezda se posle pobede u prvoj utakmici otkako je ekipu preuzeo Aleksandar Trifunović, trenutno nalazi na prvom mestu na tabeli Grupe F sa četiri pobede i jednim porazom. Beogradski tim je obezbedio plasman u narednu fazu takmičenja, a večeras će još u okviru ove grupe igrati Beneton i Šole. Italijanska ekipa je do sada ostvarila skor od tri pobede i poraz.

Domaćin, za koga ovaj meč nije imao rezultatski značaj, odlično je krenuo i veoma brzo poveo sa 9:2, a u desetom minutu imao je vođstvo od 19:9. Do kraja prve deonice, "crveno-beli" su se zahvaljujući Štimcu vratili na podnošljivih 25:19.

Na početku druge četvrtine Zvezda je napravila seriju od 8:0 i preokrenula na 25:27, ali je ruski tim u nastavku utakmice uzvratio i došao do vođstva 42:37. U poslednjem minutu prvog poluvremena, trojkama Kešelja gostujuća ekipa uspela je da smanji na 47:46.

Dinamo je u prvom delu trećeg perioda čuvao prednost, ali je Zvezda predvođena Filipom Videnovom i Tejlorom od 24. do 28. minuta napravila seriju 10:0 za prednost 48:64. U završnici treće četvrtine, Zvezda je igrala loše u napadu i postigla je samo tri poena, a protivnik to iskoristio i preokrenuo na 69:67.

Izabranici Aleksandra Trifunovića, tri minuta pre kraja gubili su sa 83:79, a potom serijom od 4:0 došli do vođstva 83:84. Pobedničke poene u završnici utakmice postigao je Stević za konačnih 86:88.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majk Tejlor, koji je postigao 22 poena, dok su Nemanja Bjelica i Tadija Dragićević ubacili po 12. Kod domaćih, najbolji je bio Sergej Bikov sa 17 poena, dok je Aleksej Šved ubacio 15 koševa.

Trener Aleksandar Trifunović izjavio je da je zadovoljan pobedom svog tima nad Dinamom, jer je obezbeđen plasman u drugu fazu Evrokupa.

"Naravno, malo je vremena prošlo da ekipa odigra na nivou na kom očekujem, ali i pored toga zadovoljan sam pojedinim delovima utakmice. Bili smo veoma nervozni, u prvoj četvrtini promašivali smo otvorene šuteve. Takođe, veoma sam zadovoljan skokom i vidim da u fazi odbrane ima još prostora za napredak. Pametno smo odigrali završnicu meča, mada smo mogli i ranije da rešimo pitanje pobednika. Omela nas je povreda Radivojevića, pa sam morao da Videnova držim u igri i duže nego što je planirano. Najvažnije je da smo i definitivno obezbedili prolaz u drugi krug", rekao je Trifunović.

Beogradski klub će u poslednjem kolu, 12. januara na svom parketu u "Pioniru" dočekati ekipu Benetona.

Košarkaši Hemofarma poraženi su večeras u gostima od ekipe Valensije rezultatom 75:71 (18:23, 25:16, 13:14, 19:18) u meču petog kola Grupe B.