0
Subota 27.11.2010.
23:25

Juventus izvukao bod protiv Fiorentine

Na subotnjim mečevima italijanske Serije A Juventus je u Torinu odigrao nerešeno 1:1 protiv Fiorentine, dok je istim rezultatom završena i utakmica Sampdorije i vodećeg Milana.

Sve odbranio, pa pogrešio - golman Fiorentine Artur Boruc

Igrači Fiorentine koju vodi Siniša Mihajlović pružili sudobru igru na gostovanju u Torinu, ali iako su imala prednost, nisu uspeli da do kraja izdrže, pa su bodovi podeljeni 1:1.

"Viola" je povela na startu meča, kada je u 4. minutu Vargas uputio nešto između šuta i centaršuta, a Mota je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Mihajlović je sjajno zatvorio Krasića, Fiorentina je uspela da neutrališe glavne poluge Juventusa, a jedinu priliku Juventus je imao preko Del Pjera koji je iz izgledne pozicije loptu poslao na tribinu.

U drugom poluvremenu Juventus je žestoko pritisnuo, ali sjajno je branio Artur Boruc. Poljak je spasao sigurne golove posle udaraca Jakinte i Kjelinija, ali je na kraju pogrešio nakon slobodnog udarca Pepea, pa je meč završen bez pobednika.

Fudbaleri Sampdorije i Milana odigrali su večeras u Đenovi nerešeno 1:1 (0:1).

Lider Serija A poveo je u 43. minutu golom Brazilca Robinja na asistenciju Zlatana Ibrahimovića, ali je Đampaolo Pacini uspeo u 59. minutu da izjednači rezultat i tako prekine seriju od četiri vezane poobede "rosonera" u prvenstvu.

Milan je sada prvi sa 30 bodova, dok sa utakmicom manje slede Lacio sa 26, Napoli i Juventus sa 24, Roma sa 22 i aktuelni šampion Inter sa 20 poena, koliko je sakupila i Sampdorija.