0
Subota 20.11.2010.
19:52 >> 23:01h

Ibrahimović presudio Fiorentini, Roma sigurna

Fudbaleri Milana pobedili su Fiorentinu golom Ibrahimovića, dok je Roma na svom terenu savladala ekipu Udinezea rezultatom 2:0 u mečevima 13. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Fiorentine rezultatom 1:0 u derbi meču 13. kola italijanske Serije A, a jedini gol na utakmici postigao je Zlatan Ibrahimović u 44. minutu.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić odigrao je ceo meč za ekipu iz Firence.

Prvo mesto na tabeli preuzeo je Milan sa 29 bodova, a preostale utakmice igraju se u nedelju.

Potvrdio pobedu "vučice" protiv Udinezea na "Olimpiku" - Marko Borijelo

Golove za "vučicu" protiv Udinezea 2:0, postigli su Menez u 24. i Borijelo u 56. minutu. Domaći su meč završili sa desetoricom igrača, jer je u 81. minutu isključen Nikolas Burdiso.

Iako su obe ekipe ime odlične prilike za postizanje golova, domaćin je već u 24. minutu poveo preko Meneza, koji je sjajnom solo akcijom stvorio sebi šansu i matirao golmana Handanovića.

U nastavku meč je rešen nakon desetak minuta. Marko Borijelo je izdržao duel sa Domicijem i postigao drugi gol, a od tog trenutka domaćin se usresredio na odbranu svoje mreže, što je do kraja dobro i odradili.

Roma je ovom pobedom izbila na treću poziciju, ali Napoli, Inter i Juve imaju po meč manje.

Kasnije večeras igraće Milan i Fiorentina na "San Siru".