0
Sreda 03.11.2010.
23:38

Stanojević: Bez rešenja za odbranu Brage

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević nikome nije zamerio zbog poraza od Brage u Beogradu (1:0) i eliminacije iz Lige šampiona i evropskih takmičenja.

Partizan je poražen od Brage sa 1:0 i tako ostao bez ijednog boda u grupi H, a do kraja grupne faze LŠ će odigrati još dve utakmice, sa Šahtjorom kod kuće i Arsenalom u Londonu.

Nije zabrinut - Aleksandar Stanojević

"Prvo poluvreme bili smo loši jer nismo nikako mogli da dođemo do igre. Braga je igrala na našoj polovini, a mi nismo imali rešenje za njihovu odbranu. Nisu nas iznenadili, znali smo da su kvalitetna ekipa. Imali smo plan, da napadnemo sa što više igrača u završnici, ali nije išlo. U drugom poluvremenu smo bili mnogo bolji, stvorili dosta šansi, međutim, ovo je Liga šampiona i ako ne postignete gol iz tolikih prilika, onda ne možete ni da pobedite. Šanse koje smo propustili su plod nedostatka koncentracije. Ovo je takozvani oproštaj od Evrope, stekli smo veliko iskustvo i nadam se da ćemo sledeće godine igrati isto u ovom takmičenju, ali značajniju ulogu i samim tim pobeđivati", poručio je Stanojević posle meča.

Trener fudbalera Brage Domingoš Pasijensa izjavio je da je zadovoljan pobedom nad Partizanom koja je ostavila njegov tim u trci za osminu finala Lige šampiona, ali im i obezbedila treće mesto u grupi H koje garantuje nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

"Igrali smo u prvom poluvremenu baš onako kako smo se dogovorili. Imali smo kontrolu nad svakim delom terena, bili agresivniji i stigli do tog gola. Na kraju smo uspešno završili posao i srećni smo jer smo ostali u Evropi, ali dobili priliku da se do kraja borimo za drugu poziciju koja nas ostavlja u Ligi šampiona. Ništa nije nemoguće", rekao je Pasijensa.