0
Nedelja 24.10.2010.
17:06 >> 23:05h

Lacio pobedom odbranio vrh tabele

Na mečevima 8. kola italijanske Serije A ekipa Lacija pobedom nad Kaljarijem 2:1 sačuvala vodeću poziciju, Juventus odigrao bez golova na gostovanju Bolonji, a isti epilog bio na meču između Parme i Rome.

Stefano Flokari proslavlja pogodak sa saigračima iz Lacija

Fudbaleri Lacija savladali su u Rimu ekipu Kaljarija sa 2:1 (1:1) i posle 8. kola italijanske Serije A učvrstili se na prvom mestu na tabeli sa 19 bodova.

"Lacijali" na startu sezone igrama prijatno iznenađuju sve, a nova tri boda "nebeskoplavima" danas su doneli Flokari u 21. i Mauri u 53. minutu. Strelac za klub sa Sardinije bio je Matri u 59. minutu.

Juventus je odneo samo bod sa gostovanja u Bolonji, a pre svega zahvaljujući nespretnosti Vićenca Jakinte koji je u prvom poluvremenu promašio penal. Prethodno je Miloš Krasić pao, iako ga Portanova nije ni pipnuo, ali je sudija pokazao na belu tačku. Srbin je igrao do 63. minuta, kada ga je zamenio Aleksandro del Pjero.

U nedelju su uglavnom bodovi ostajali u posedu ekipe koja je bila domaćini. Kjevo je pobedio Ćezenu sa 2:1, Đenova Kataniju sa 1:0, Leće je bio bolji od Breše sa 2:1, dok je istim rezultatom završen i duel izmešu Udineze i Palerma.

Lacio je prvi na tabeli sa 19 bodova, čak četiri više od drugoplasiranog Intera koji je večeras u poslednjoj utakmici kola odigrao samo 1:1 protiv Sampdorije na "Meaci".

Gosti su poveli golom Gubertija u 62. minutu, ali je Samjuel Eto po ko zna koji put svojim golom obezbedio Interu bilo kakav plen.