0
Sreda 29.09.2010.
22:51 >> 23:32h

LŠ: Ćikarito utišao "Mestalju", Inter gazi

Na mečevima 2. kola Lige šampiona odigranih u sredu - Inter demolirao Verder 4:0, Mančester slavio na gostovanju Valensiji 0:1, Kopenhagen iznenadio Panatinaikosa u Atini 0:2, Totenhem se raspucao protiv Tventea 4:1, Šalke nadigrao Benfiku 2:0, a Lion ekipu Makabija u Tel Avivu 1:2.

Het-trik Samjela Etoa protiv Verdera

Fudbaleri aktuelnog evropskog prvaka Intera pregazili su Verder u Milanu rezultatom 4:0 u 2. kolu grupe A Lige šampiona.

Izabranici Rafe Beniteza ceo posao rešili su već posle 34 minuta igre kada su poveli sa 3:0. U samo šest minuta (21. i 27.) golove je postizao sjajni Samjuel Eto, a u 34. strelac je bio Vesli Snajder na dodavanje igrača utakmice Etoa. Kamerunac je zapečatio sudbinu nemčke ekipe devet minuta pre kraja trećim golom na utakmici.

U drugom meču grupe A Totenhem je ostvario istorijsku prvu pobedu u Ligi šampiona trijumfom nad Tventeom 4:1.

Istakao se dvostruki strelac Roman Pavljučenko, doduše oba sa penala, kao i Rafael van der Vart koji je postigao jedan gol, promašio penal, a na kraju dobio i crveni karton. Pet minuta pre kraja konačan ishod postavio je Bejl nakon sjajne kontre.

Prvu pobedu u novoj sezoni Lige šampiona ostvario je Mančester junajted na gostovanju Valensiji. Jedini gol postigao je Čikarito Hernandez pet minuta pre kraja na asistenciju Federika Makede.

U drugom meču C grupe minimalnim rezultatom pobedio je i Rendžers, koji je golom Nejsmita u 18. minutu bio bolji od turske Burse.

Iznenađenje večeri priredio je danski Kopenhagen koji je sa 0:2 pobedio Panatinaikos u Atini. Golove su postigli N'Doje u 28. i Vingard u 37. minutu, čime Danci idu na prvo mesto u grupi sa svih šest bodova.

U okviru B grupe, Lion je ostvario i drugi trijumf nad slabašnim Hapoelom u Tel Avivu - 3:1. Dva pogotka delo su Brazilca Mišela Bastosa, dok je treći gol postigao Miralem Pjanić u poslednjim sekundama utakmice. Počasni gol za Izraelce postigao je golman Enejama sa penala.

Šalke je došao do prve pobede, nad portugalskom Benfikom rezultatom 2:0. Tim iz Gelzenkirhena je do bodova stigao golovima Farfana u 73. i Klas Jan Huntelara pet minuta pre kraja susreta.