0
Nedelja 26.09.2010.
18:05

Minimalna pobeda Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u gostima ekipu Čukaričkog rezultatom 1:0 u meču šestog kola Superlige Srbije.

Presudio Čukaričkom - D. Milovanović

"Crveno-beli" su dominirali tokom celog meča, a pobedu izabranicima Aleksandra Kristića doneo je Dejan Milovanović iz slobodnog udarca u 31. minutu.

Milovanović je majstorski izveo slobodan udarac sa 17 metara, prebacio živi zid i savladao golmana Sašu Radivojevića, koji nije mogao da spasi svoju mrežu.

Mreža bivšeg golmana Crvene zvezde, a sada Čukaričkog, tresla se još dva puta, ali je sudija Milan Jeremić iz Beograda u oba navrata poništio je gol Milošu Trifunoviću zbog ofsajda.

Utisak je da je prvi put to bilo opravdano, a samo će usporavanje snimka pokazati da li je Jeremićev pomoćnik Goran Miletić bio u pravu kada je podigao zastavicu u 40. minutu. Tada je Kadu Mendeš odlično centrirao sa desnog krila, na drugoj stativi odlično se snašao Trifunović i pogodio gol, koji nije priznat.

Odmah posle te situacije, dogodio se i "potez" utakmice, a napravio ga je upravo Radivojević, koji je napao svog saigrača Aleksandra Stojmirovića. Verovatno nezadovoljan zbog načina na koji je Stojmirović reagovao u pojedinim situacijama pred svojim golom, Radivojević je prvo ušao u verbalnu raspravu sa kolegom, a potom je počelo i koškanje.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Kristić izjavio je da je zadovoljan samo rezultatom.

"Najvažnije je da smo pobedili. Čukarički je igrao dobro, a u našoj igri je bilo i dobrih i loših stvari. Zadovoljan sam rezultatom", rekao je Kristić i dodao da će posle dodatnih pregleda biti poznato koliko će Danijel Mihajlović morati da pauzira zbog povrede kolena.

Rad je ranije danas u gostima savladao OFK Beograd 1:0. Trijumf "građevinarima" na Karaburmi doneo je Luka u 53. minutu, pa je OFK-a nakon eliminacije iz Kupa Srbije, doživeo poraz i u okviru šampionata.

Hajduk i Borac igrali su u Kuli bez pobednika 1:1. Gosti su poveli golom Dmitrovića u 30. minutu iz penala, a izjednačio je Radanović u 70.

Sloboda Point Sevojno i Vojvodina igrali su bez golova.

Smederevo je juče u gostima savladalo Metalac 3:0, dok u duelima Indjija - BSK i Javor i Jagodina nije bilo golova.

Partizan i Spartak igrali su u petak u Beogradu, takođe bez golova.

Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 16 bodova, dok je Crvena zvezda druga sa istim brojem poena, ali nešto slabijom gol razlikom.