0
Subota 21.08.2010.
19:31

Vojvodina slavila u Beogradu

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas na Karaburmi ekipu BSK Borče rezultatom 2:0 u meču 2. kola Superlige Srbije.

Golove za Novosađane postigli su Jao u 38. i Kasai u 88. minutu.

Gosti su imali više od igre, a bolja igra Novosađana je krunisana u finišu prvog dela, kombinacija Brane Ilića i Jaoa, a napadač iz Gane je bio vešt egzekutor. U drugom poluvremenu BSK je ostao sa igračem manje, pa je njihov zadatak sada još teži. U samom finišu meča, mladi Katai je potvrdio pobedu Vojvođana.

Jagodina je na svom terenu savladala Smederevo 1:0, a pobedu domaćem timu doneo je Beljić u 77. minutu.

Ekipa Sloboda Point Sevojno pobedila je u Lučanima ekipu OFK Beograda rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Pavićević u 60. minutu. veliko slavlje, oko 1500 navijača, od kojih je dobar deo stigao iz Užica, proslavili su lidersku poziciju na tabeli Jelen super lige sa šest bodova.

Borac je u Beogradu pobedio Čukarički 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Vašington, nekadašnji fudbaler Partizana, u poslednjim trenucima meča. U samom finišu tačnije u 93. minutu, pojačanje iz Partizana, Brazilac postiže gol glavom i donosi velike bodove Čačanima. Jasno je i nakon ovog drugog kola da je Čuka prvi kandidat za ispadanje.

Metalac i Rad igrali su u Kragujevcu bez golova, pa su građevinari ostali sada drugi na tabeli odmah iznad Vojvodine.

U nedelju će igrati Inđija - Crvena zvezda i Javor - Spartak, dok je meč između Partizana i Hajduk je odložen za 4. septembar zbog obaveza "crno-belih" u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona protiv ekipe Anderlehta.

U utakmicama 2. kola fudbalske Superlige Srbije, postignuti su sledeći rezultati: