Izgubi Pari Sen Žermen, meru mu uzeo Lion (VIDEO)

Francuski prvak poklekao u prvenstvu tek u 23. kolu.

EPA/Sebastien Nogier
Dani Alves u duelu s Lionovim napadačem Nabilom Fekirom

Pari Sen Žermen je imao 18 pobeda, dva remija (kao gost Bordoa 2:2 i Strazbura 1:1), a ima i dve zaostale utakmice (domaćin Monpeljeu, gost Dižona). Pao je tek u 21. utakmici u prvenstvu od početka sezone u kojoj je oborio rekord nacionalne lige pobedama u prvih 14 kola.

Njegova titula prvaka, sasvim je izvesno, neće biti ugrožena, ali najzad se našao tim u francuskom prvenstvu koji može i da ga savlada. I to baš Lion, koji je jesenas na Parku prinčeva potučen s 5:0.

Kao domaćin se revanširao s 2:1. Prvi su poveli gosti, u 7. minutu preko argentinskog krila Anhela di Marije. Izjednačio je u 33. minutu Musa Dembele, a pobedonosni gol dao je s bele tačke Nabil Fekir u 49. Od kako su bogati Katarani preuzeli "svece" u leto 2011. Lion ima više pobeda protiv njih od svih drugih - četiri.

Pariskom timu ovo nije i prvi poraz u domaćem fudbalu ove sezone. U četvrtfinalu Kupa ligaša, u kojem je bio petostruki uzastopni pobednik, savladao ga je Gengan i to na Parku prinčeva (2:1).