Đuričićev drugi gol u Seriji A (VIDEO)

Na Marasiju Đenova - Sasuolo 1:1 u 22. kolu italijanskog prvenstva.

Tanjug/AP
Bespoštdeno između zemljaka: Lazović glavom na Đuričićevo koleno

Dok je bio član Sampdorije u sezoni 2016/17. i u prvoj polovini prošle (zatim otišao u Benevento), Filip Đuričić je igrao u gradskom derbiju protiv Đenove samo šest minuta, u dve utakmice po poslednja tri. To nije bilo dovoljno da zatrese Đenovinu mrežu, ali mu je pošlo za rukom da postigne pogodak kao igrač Sasuola.

Doveo je goste u vođstvo na Marasiju s 1:0 u 28. minutu. To mu je drugi gol u italijanskom prvenstvu, a prvenac je postigao protiv Milana još u septembru, kada su "rosoneri" s 4:1 odneli sva tri boda kući. Igrao je do 83. minuta.

#Djuricic saluta così i tifosi del #Genoa.

A post shared by SampNews24 (sampnews24) on Feb 3, 2019 at 7:21am PST

Izjednačio je Paragvajac Sanabrija u 41. minutu. To je, ispostavilo se, bio i konačan rezultat.

GENOA SASSUOLO 1-1 NON 1 A 0 tsanabria9 #genoa #genoacfc #forzagenoa #sanabria #genoagol #rossoblu genoa_mania

A post shared by Bast Vezze (bastvezze_yt) on Feb 3, 2019 at 6:43am PST

U timu domaćina ceo meč je odigrao Darko Lazović, a debitovao je Ivan Radovanović, koji je posle šest i po godina u Kjevu promenio sredinu. Zamenjen je u 76. minutu. Ivan Lakićević je ostao na klupi pošto ni u ovoj utakmici nije dobio poverenje trenera Čezarea Prandelija.

EPA/Simone Arveda
Darko Lazović se nije štedeo protiv Sasuola
Filip Đuričić u duelu s bosanskim štoperom Ervinom Zukanovićem

I u još dva meča današnjeg programa u Seriji A podeljeni su bodovi: Spal - Torino 0:0, Udineze - Fiorentina 1:1. Nikola Milenković je bio standardan u Fiorentininom timu, s tim što je igrao u half liniji, a ne desnog beka. Dobio je žuti karton.