Kragujevčani su prva četiri gola postigli posle kornera.

N. Plavšić
Početak utakmice u Novom Pazaru

Novi Pazar - Radnički (Kg) 0:5 (0:1)

Strelci: 0:1 Petrović u 36, 0:2 M. Ilić u 59, 0:3 Zdravković u 80, 0:4 Kovačević u 84, 0:5 Lukić u 89. minutu.

Novi Pazar: Preljević, Nailović, Brunčević, A. Bihorac, Hazirović, K. Ragipović (od 58. Novalić), Lakota, A. Ragipović (od 84. Ajdinović), Islamović (od 64. Hadžibulić), Mavrić, F. Bihorac.

Radnički 1923 (KG): Raičević, M. Ilić, T. Todorović (od 81. Maksimović), Petrović, A. Todorović, Markišić (od 72. Aleksijević), Vujasin, Ratković (od 64. Lukić), Zdravković, O. Ilić, Kovačević.

Ni posle više od šest meseci Novi Pazar ne zna za pobedu u zvaničnom meču, još je doživeo i jednu od najvećih rezultatskih katostrofa u poslednje vreme.

U 17. minutu Novopazarci su došli do prilike, ali kakve. Borbeni Nailović se hrabro izborio za loptu, koju Mavrić servira u kazneni prostor, ali iz povoljne pozicije Islamović gađa pored gola.

Od mnogobrojnih pokušaja gostiju sa distance u prvih pola sata najopasniji je bio Vujasinov iz 28.  minuta, ali se dobro postavljeni Preljević nije dao iznenaditi.

A, onda je krenukla goleada. Posle kornera Todorovića sa leve strane najbolje se u petercu snašao Petrović za vođstvo Radničkog - 0:1.

U 59. minutu Kragujevčani su postigli preslikan gol vodećem, samo što je ovoga puta strelac bio drugi štoper Ilić glavom - 0:2.

Najbolju priliku domaći tim propušta u 61. minutu, nakon kornera Anel Bihorac je zahvatio loptu glavom, ali je golman Raičević paradom sprečio pogodak.

Od tog trenutka gosti su imali više prilika za gol, najbolju Lukić u 72. minutu, pre nego je u 80. minutu na isti način Radnički došao i do trećeg gola, loptu Todorovića iz kornera sa leve strane na drugoj stativi Zdravković je glavom poslao u mrežu - 0:3.

Četiri minuta kasnije Kovačević je direktno iz kornera, ali sa suprotne strane postigao i četvrti gol za goste - 0:4.

Tačku na utakmicu stavio je rezervista Lukić - 0:5.

Rezultati 19. kola Prve lige Srbije:

u subotu:

Javor - Bečej 1:2 (Petković 4 – Knežević 13, Selulić 90+2)

U nedelju:

Bežanija - Borac 1:2 (Radovanović 4 – Fićović 11, Kovačević 83)

Žarkovo - Inđija 2:0 (Đorđević 9, Kovalenko 44)

Zlatibor - Trajal 2:0 (Potkozarac 64, Tasić 74)

Budućnost (D) - Sloboda 2:0 (Milošev 48, 65)

Metalac - TSC 2:5 (Savić 18, Kecap 79 – Babić 41, Arsenijević 42, Silađi 47, Milićević 64, Plavšić 90)

Sinđelić (Bg) - Teleoptik 3:1 (Tufegdžić 11, Branković 15, Krstić 30 – Đurić 27)

Ponedeljak:

Novi Pazar - Radnički (Kg) 0:5 (Petrović 36, M. Ilić 59, Zdravković 80, Kovačević 84, Lukić 89)