0
Nedelja 25.02.2018.
15:06 >> 18:15h

Premijer liga: Mančester junajted udaljio Čelsi od Lige šampiona (VIDEO)

U derbiju 28. kola Premijer lige Mančester junajted je na svom terenu pobedio Čelsi 2:1 (1:1).

Tanjug/AP
Romelu Lukaku u duelu sa Sezarom Aspilikuetom
Golove za domaće su postigli Lukaku (39. minut) i Lingard (75), dok je jedini pogodak za "plavce" dao Vilijan (32). Naš Nemanja Matić je odigrao celu utakmicu za domaće, a u 85. minutu je dobio žuti karton zbog povlačenja. Ovim porazom je Čelsi ostao na petom mestu, a u Ligu šampiona idu prve četiri ekipe.

U malom londonskom derbiju, Totenhem je pobedio Kristal Palas u gostima - 1:0 (0:0). Jedini gol za tri boda "pevaca" na Selherst parku delo je Harija Kejna u 88. minutu. Za domaćina ceo meč je igrao srpski reprezentativac Luka Milivojević. Ovim trijumfom, Totenhem je ostao u konkurenciji za mesto u Ligi šampiona naredne sezone.