0
Četvrtak 15.07.2010.
19:38 >> 23:24h

LE: OFK-a izborio 2:2, a Spartak 3:3

Fudbaleri OFK Beograda i beloruskog Torpeda iz Zodina odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope odigranom na Karaburmi, dok je subotički Spartak izborio remi 3:3 (2:2) na gostovanju Diferdanžu u Luksemburgu.

Ekipa Dejana Đurđevića imala je peh da na Karaburmi ostane bez igrača u 43. minutu (isključenje Rodića), ali je sa tim hendikepom uspela da postigne dva gola i sačuva izgledne šanse da se nađe u 3. kolu kvalifikacija posle revanša koji je zakazan za sedam dana u Belorusiji.

Domaćin je nervozno ušao u meč a gol Krivoboka u 14. minutu samo je još više poremetio igru "romantičara". Na sreću srpskog tima Krivobok je promašio penal u 32. minutu i kada su svi očekivali da će to dati elana mladim igračima OFK, usledio je još jedan šok. Rodić je u 43. dobio crveni karton čime još više pogoršao situaciju na terenu. Ipak, Krstić je u nadoknadi prvog dela igre uspeo da izjednači rezultat.

U drugom delu igre brojčaniji gosti su imali inicijativu koju su materijalizovali u drugom minutu nadoknade meča preciznim udarcem Brusnikina. Igrači OFK su tada krenuli na sve ili ništa i sreća ih je pogledala u četvrtom minutu sudijske nadoknade, kada je Kontsevoi zatresao sopstvenu mrežu i tako "romantičarima" ostavio nadu da pobedom u Belorusiji izbore plasman u narednu rundu takmičenja.

Trener OFK-a Dejan Đurđević kaže da, sa obzirom na to šta sve dessavalo na utakmici, rezultat 2:2 i nije toliko loš.

"Dosta nas je poremetio rani crveni karton, gosti su imali i šansu da povise na 2:0 iz penala, ali smo na kraju snalažljivošću i velikim trudom uspeli da izjednačimo. Taj gol nam daje realne šanse za prolaz. Mi smo i u prvenstvu pokazali da nam je svejedno da li igramo kod kuće ili na strani. Moglo je i bolje, ali sa obzirom kako se kretala situacija na meču, nije ni loše na kraju ispalo", zaključio Đurđević.

Fudbaleri subotičkog Spartaka odigrali su nerešeno 3:3 (2:2) na gostovanju u Luksemburgu protiv ekipe Diferdanža u prvom meču drugog kola kvalifikacija za LE.

Poluamateri iz Luksemburga poveli su još u 6. minutu autogolom Veselinovića, da bi samo pet minuta kasnije Betmer udvostručio prednost domaćina. Četvrtopalsirana ekipa Jelen Superlige "uozbiljila" se u nastavku, a već u 14. minutu Ubiparip je smanjio na 2:1. Napadi Subotičana nastavljali su se iz minuta u minut, a izjednačenje je stiglo u 28. minutu, kada je penal za srpski tim u gol pretvorio Torbica.

Goleada je nastavljena u 75. minutu kada domaćin ponovo stiže do prednosti preko Piškora u 75. minutu. Konačan rezultat postavljen je u 91. minutu, a strelac je bio Zibenaler, koji je pogodio sopstvenu mrežu nakon ogromnog pritiska i serije napada Spartaka u završnici meča.