0
Četvrtak 02.11.2017.
20:00 >> 23:20h

Zvezdin bod iz Londona miriše na proleće!

U meču 4. kola H grupe Lige Evrope Crvena zvezda je uspela da ostane neporažena u duelu sa Arsenalom 0:0 i tako povećala svoje šanse da se plasira u liminacionu fazu ovog takmičenja. Dobre vesti su stile i iz Kelna gde je domaći tim savladao BATE Borisov sa 5:2 pa su crveno-beli i dalje drugi na tabeli. Sa druge strane Arsenal je već sada obezbedio plasman u osminu finala.

EPA-EFE/WILL OLIVER
Kanga vodi veliku bitku sa domaćim vezistima i defanzivcima

Utakmica koja je obilovala šansama sa obe strane i to odličnim prilikama na kraju je završena bez pogodaka 0:0, a podela bodova verovatno je i najrealniji ishod meča.

Od samog starta bila je jasna taktika crveno-belih da svoju šansu čekaju iz kontranapada pošto su po krilima delovali Srnić i Radonjić, a pridodavali su se Kanga i Boaći. Mogao je centarfor Crvene zvezde da se proslavi pošto je imao dve kolosalne šanse, ali oba puta je promašio gol u situaciji jedan na jedan sa mmladim golmanom Arsenala Mejsijem.

Najbliža golu Zvezda je bila u 36. minutu kada je Vujadin Savić pogodio prečku, tačnije ona je završila na okviru gola pose Mejsijeve odbrane udarca Zvezdinog štopera. Sa druge strane i domaći su imali jednu ogromnu šansu kada je Vilšir već savladao Borjana, a onda je kao iz vode izniao Le Talek i sa gol linije izbacio loptu u polje.

Stigao je umor igrače Vladana Milojevića u drugom delu kada se Zvezda skoncentrisala na odbranu svog gola, a napad je bio sekundarna opcija. Ispostavilo se da je ta taktika bila plodonosna pošto je srpski vicešampion uspeo da prekine niz Arsenala od 13 uzastopnih pobeda na Emirejtsu, a u poslednjih 26 mečeva to je uspelo samo još Barseloni.

Zvezda sada na svom kontu ima pet bodova, jedan više od BATE Borisova i dva od Kelna, dok je Arsenal već obezebdio plasman u osminu finala pošto je sa 10 poena postao nedostižan za makar dva rivala.

Arsenal - Crvena zvezda 0:0

Stadion: Emirejts

Sudija: Luka Banti (Italija)

Žuti kartoni: Holding (Arsenal)

Arsenal (3-4-2-1): Mejsi - Debiši, Elneni, Holding - Nelson, Kokelan, Vilok (68 Nketija), Majtland-Najls - Volkot, Vilšir - Žiru.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Gobeljić - Donald, Krstičić, Srnić (86 Račić), Kanga (69 Milić), Radonjić (89 Pešić) - Boaći.

Crvena zvezda će u narednom kolu, 23. novembra, gostovati u Belorusiji i verovatno će joj biti potrebno da ne izgubi tu utakmicu kako bi ostala u trci za drugo mesto u grupi H.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ: Arsenal - Crvena zvezda 0:0
90. minut - Još četiri minuta nadoknade izgubljenog vremena, najmanje
89. minut - Pešić umesto Radonjića
Keln potvrđuje prvu pobedu u sezoni 5:2 protiv BATE Borisova, strelac Jojić 90'
86. minut - Umesto Srnića na terenu je Uroš Račić
85. minut - Domaći vrše veliki pritisak, odbrana Zvezde čvrsta kao stena
Novi gol Osakoa, Keln - BATE 4:2
81. minut - Još jedna velika šansa za Boaćija, ponovo nije pogodio gol
79. minut - Sreća za Zvezdu, Volkot nije zahvatio loptu kako je želeo na petercu Borjanovig kaznenog prostora
76. minut - Udarac Volkota glavom, nije pogodio okvir gola
69. minut - Prve izmene, u Zvezdi Milić umesto Kange, u Arsenalu Viloka je zamenio Nketija

64. minut - Vilšir je savladao Borjana, a onda je Le Talek izbacio loptu sa gol linije

Novi preokret u Nemačkoj, Keln - BATE Borisov 3:2, Žirasi 63'
60. minut - Dve opasne situacije u kaznenom prostoru Zvezde, oba puta sudija Banti nije sudio penal za domaće. Prvo posle duela Vilšira i Savića, a potom i kada je lopta pogodila u ruku istog igrača Zvezde
Osako je doneo izjednačenje Kelnu protiv BATE Borisova 2:2
54. minut - Radonjić je povukao kontrapanad, pokušao je da uposli Boaćija, ali lopta nije prošla
51. minut - Udarac Srnića brani Mejsi
47. minut - Udarac Žirua sa distance, lopta ide preko gola
46. minut - Počeo je drugi deo, izmena nije bilo

Prvo poluvreme

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena, Arsenal - Crvena zvezda 0:0, naš predstavnik je imao bolje šanse i pogođenu prečku, mogli su crveno-beli i do vođstva.
45. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade
44. minut - Auuh, Boaći je bio sam ispred Mejsija, jedan na jedan, ali promašio je gol
Veliki preokret u Kelnu, BATE vodi sa 2:1, posle Milunovića gol domaćih pogodio je i Signevič
36. minut - Kakva šteta, prečku je pogodio Vujadin Savić, tačnije Mejsi je odbranio njegov udarac i prosledio je loptu do prečke.
34. minut - Šanse na obe strane, Borjan brani udarac Žirua, a Mejsi šut Srnića
33. minut - Srnić u sredinu, Boaći kasni, a ispre Radonjića loptu u korner šalje Debiši
Belorusi su izjednačili u Kelnu preko srpskog reprezentativca Milunovića - 1:1
31. minut - Domaći nisu iskoristili dobru kontru, Žiru se spetljao
Keln je golom Zelera poveo protiv BATE Borisova sa 1:0. Ako bi Nemci pobedili to bi bila dobra opcija za Zvezdu.
27. minut - Budi se Zvezda, napada uglavnom po desnoj strani preko Srnića. Udarac Kange, ali neprecizan
24. minut - Kapitenu Zvezde Donaldu ukazana je pomoć, biće sve u redu, nastaviće meč
17. minut - Arsenal drži loptu, Zvezda čeka šansu iz kontre preko brzonogih Srnića i Radonjića

10. minut - Prva velika šansa za Arsenal, Borhan brani udarac Žirua

4. minut - Nešto bolja akcija Zvezdi, ali Radonjić nije uspeo da uposli Boaćija

1. minut - Sa centra je krenuo Arsenal