0
Četvrtak 02.11.2017.
18:00 >> 21:31h

Partizan savladao Albance i približio se evropskom proleću (VIDEO)

Fudbaleri Partizan zabležeili su prvu pobedu u ovosezonskom izdanju Lige Evrope pošto su u meču 4. kola grupe B savladali albanski Skenderbeg sa 2:0, golovima Tošića i Tavambe. S obzirom na to da je u Bernu kijevski Dinamo savladao Jang Bojse sa 1:0 Partizan se probio na drugo mesto na tabeli.

M. Todorović - Vesti
Ovim udarcem Tošić je savladao Šehija i doveo Partizan u vođstvo

Dugo je trajalo takozvano ispitivanje snaga dva tima, iako su se već sastali pre 14 dana, pa do polsednje trećine prvog poluvremena gotovo da nije bilo šansi.

I jedni i drugi su uglavnom pokušavali udarcima sa distance, a oba golmana su dobro odrađivala svoj posao, sve do 39. Minuta kada je Zoran Tošić prelepim udarcem iz “slobodnjaka” zatresao mrežu gostiju za veliku radost oko 20.000 navijala na stadionu u Humskoj.

U drugom delu drugačija slika, delom i zbog toga što gosti više nisu imali šta da čekaju pa su se otvorili i krenuli ka golu domaćih. Sve što je išlo u okvir gola iskusni Stojković je sprečavao da pređe liniju, a prilike su se ređale i na drugoj strani.

Najopasniji po gol gostiju bio je Leandre Tavamba, ali je u dva navrata propustio da povisi vođstvo crno-belih. Treća je bila sreća za robusnog napadala koji u 66. Minutu nije imao težak zadatak pošto je pred sobom imao prazan gol posle asistencije odličnog Ožegovića koji je pre toga oduzeo loptu igračima Skenderbega.

Do kraja meča mogao je da padne makar po jedan gol na obe strane pošto su i jedni i drugi imali želju za nadigravanjem, ali su mreže mirovale pa je ostalo 2:0.

Partizan - Skenderbeg 2:0 (1:0)

Tošić 39, Tavamba 66

Stadion: Partizana

Gledalaca: oko 20.000

Sudija: Karlos del Sero (Španija)

Žuti kartoni: Jevtović, Tošić, NR Miletić (Partizan) - Jašanica (Skenderbeg)

Partizan (4-4-2): Stojković - Vulićević, NR Miletić, Mitrović, NG Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Tošić (82 Pantić) - Ožegović (74 Radin), Tavamba (87 Jovanović).

Skenderbeg (4-3-3): Šehi - Vanđeli, Radaš, Jašanica, Mici (Aliti) - Muzaka, Ljiljaj, Taku (88 Sahiti) - Gavazaj (67 Nešpor), Sou, Džejms.

Crno-beli sada imaju pet bodova iz četiri meča, ispred Jang Bojsa koji imaju tri i Skenderbega sa dva. Vodeći je Dinamo koji je skupio 10 poena.

U sledećem kolu, 23. novembra, Partizan će ugostiti ekipu Jang Bojsa, dok će Skenderbeg u Albaniji igrati protiv Dinama.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena Partizan - Skenderbeg 2:0
90. minut - Igraće se još najmanje četiri minuta
87. minut - Jovanović menja strelca drugog gola Tavambu
85. minut - Šansa za Pantića, ali izblokiran je, ostaje 2:0
81. minut - Velika šansa za Evertona, ali pristigao ga je Jašenica i izblokirao mu je udarac
Dobre vesti i iz Berna gde Dinamo Kijev vodi protiv Jang Bojsa golom Bujalskog u 70. minutu
74. minut - Prva izmena kod domaćih, Radin umesto Oćegovića. Ponovo Stojković brani udarac Jašenice.
70. minut - Velika šansa za goste, Jašenica sam sa 5-6 metara, udarac glavom, brani Stojković

66. minut - GOOOOOOOOOOOOL, Ožegović je oduzeo loptu Vanđeliju, asistirao Tavambi, a ovaj je loptu poslao u praznu mrežu - 2:0.

66. minut - Izmene kod gostiju, Aliti umesto Micija, Nešpor umesto Gavazaja
65. minut - Udarac Soua, lopta ide preko gola
62. minut - Posle kornera ponovo Tavamba, ali Šehi izbacuje sa gol linije

61. minut - Auuuh, kakva šansa za domaće, kontra dva na jedan, ali je Tavamba odlučio da šutira umesto da doda loptu Ožegoviću, brani Šehi.

59. minut - Gosti pokušavaju da se domognu makar remija, ali za sada bez prilike za gol
54. minut - Kakva šansa za Ožegovića da duplira vođstvo Partizana, nije uspeo
51. minut - Tošić je dobio žuti karton i neće moći da pomogne crno-belima protiv Jang Bojsa

46. minut - Počeo je drugi deo igre, promena u timovima nije bilo

Prvo poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena, Partizan - Skenderbeg 1:0, Tošić 39'

45+1. minut - Stojković je sprečio loptu da uše u gol, a čak i da je ušla fudbaler gostiju koji je šutirao bio je u ofsajdu
45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade izgubljenog vremena
42. minut - Velika šansa za goste, Stojković je u oba navrata odlično reagovao

39. minut - GOOOOOOOOOOL, ponovo pogađa Tošić iz slobodnjaka, kao protiv Borca u Čačaku - 1:0 za Partizan.

35. minut - Šehi brani udarac Jankovića

29. minut - Malo je nedostajalo da Partizan povede iz greške gostiju, golman Šehi je napucao loptu u Ožegovića, ona je išla ka golu, ali je otišla van okvira. Sudija je pokazao i da je Ožegović igrao rukom.

Na tribinama odjekuje Kosovo - Srbija

27. minut - Mici izbacuje loptu ispred Miletića, mogao je Partizan do vođstva
25. minut - Tavamba nije uspeo da stigne do lopte u izglednoj poziciji
22. minut - Slab tempo igre, bez pravih šansi na obe strane

14. minut - Slobodnjak Tošića sa oko 22-23 metra brani Šehi

11. minut - Everton je zaustavio opasnu kontru gostiju, šalje loptu u korner
9. minut - Udarac Tošića sa oko 20 metara, odbranio je Šehi
4. minut - Prvi udarac sa distance, Vanđeli je probao, Stojković je siguran

1. minut - Sa centra su krenuli domaći

Kao što je bilo i najavljeno na južnoj tribini stadiona Partizana koreografija gde je pored srpske zastave i "šetalica" sa likom Svetog Cara Lazara uz natpis "Blagoslov, kletva i zakletva - mesto sveto i zavetno."

18.55 - Na pet minuta pre početka utakmice na stadionu je svega oko 20.000 gledalaca

18.37 - Velike mere bezbednosti su na i oko stadiona Partizana.

18.04 - Albanski mediji su otkrili kakva će biti koreografija navijača Partizana.